צה"ל לתושבי עזה: "המתקרב לגבול מסתכן"

צה"ל פיזר כרוזים ברצועה והבהיר לתושבים כי "אין להתקרב פחות מ-300 מ' לגדר". הפלסטינים מדווחים על ילד שנפצע מההשלכה

אופק עיני
25/05/2009

"מטוסי F-16 השליכו עשרות אלפי כרוזים בצפון ובדרום רצועת עזה", כך מדווחים הבוקר (שני) מקורות פלסטינים ברצועה. על פי דיווחי הפלסטינים, הכרוזים מזהירים את תושבי הרצועה מלהתקרב לקו הגבול עם ישראל.

"אל משפחות הרצועה", פותח הכרוז, "צבא ההגנה לישראל חוזר ומזהיר מהסכנה הטמונה בהתקרבות לתחום הגבול, למרחק של פחות מ-300 מטר. כל מי שמתקרב חושף את עצמו לסכנה". הכרוז מוסיף כי "כוחות צבא ההגנה נוקטים בצעדים הנדרשים להרחיק את מי שיתקרב, ובכללם ירי במצבים הכרחיים".

הכרוז מסתיים במילים "מי שהתריע מראש אין לבוא אליו בטענות", ונחתם על ידי "הנהגת צבא ההגנה לישראל". בתחתית הכרוזים, שהופצו בגירסאות שונות, מופיעות מפות של הרצועה המציגות את קו הגבול ואת המרחק מהגדר.

"אני חושב שההחלטה הזו נלקחה בשל התרגיל הישראלי שיתרחש בשבוע הבא ושיכלול את כל תחומי המדינה העברית", כתב בתגובה לאזהרה גולש בפורום המזוהה עם חמאס. גולש אחר אמר: "מצא חן בעיניי לראות את ה'מי שהתריע מראש אין לבוא אליו בטענות', אבל למה ה-300 מטר מהצד של עזה? ההיגיון אומר שהם יהיו מהשטחים הישראלים".

מקורות פלסטינים מדווחים כי הילד מחמד אחמד דורמוש, בן 12, נפצע מרסיסי הקופסאות בהן הושלכו הכרוזים, כך דווח בסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען". על פי הדיווח, דורמוש הועבר לבית החולים בעזה כשהוא פצוע בגבו מהרסיסים.

  • רצועת עזה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully