החשד לחטיפה הוסר - והעצורים שוחררו

ארבעת תושבי תלמים, שנעצרו השבוע בחשד כי חטפו את הרב בן ארצי וכלאו אותו בטבריה, שוחררו למעצר בית לאחר שהוסר חשד החטיפה

רמי שני
20/05/2009

בית המשפט המחוזי בבאר שבע, שחרר היום ?(רביעי) למעצר בית את ארבעת תושבי תלמים, המשתייכים לקהילת 'תלמי גאולת עם ישראל', שנעצרו השבוע בחשד לביצוע עבירות שונות כלפי ראש הקהילה, הרב ניר בן ארצי. הארבעה נעצרו בחשד לחטיפה, סחיטה ואיומים ועבירות של אלימות כלפי הרב, אך שוחררו למעצר בית לאחר שחשד החטיפה הוסר מרשימת העבירות שיוחסו להם. במהלך הימים האחרונים, נעצרו ושוחררו אחרי חקירה עוד שני אנשים מבכירי הקהילה.

אתמול האריך בית משפט השלום בבאר שבע האריך בשבעה ימים את מעצרם של הארבעה, ועצור נוסף שוחרר למעצר בית בשל מצבו הבריאותי. המשטרה ביקשה להאריך גם את מעצרו של יו"ר העמותה בחשד למעורבות בפרשה. הרב בן ארצי עצמו נחקר שלשום וחקירתו צפויה להימשך בימים הקרובים.

פרשת כליאתו וסחיטתו של הרב בן ארצי נחשפה לפני מספר חודשים כשהרב הגיש תלונה במשטרה על כך שקבוצת אנשים החברים בעמותה הפועלת ביישוב ושמטרתה לממן את הרב ואת חצרו, החזיקו אותו במשך שלוש שנים במשטר של איומים וסחיטות, כלאו אותו מדי פעם כדי לממש את איומיהם ואיפשרו לו אחר כך לחזור לביתו ולמשפחתו. ביישוב תלמים מתחוללת מזה זמן מה סערה סביב כספים עליהם חולשת העמותה. מהמשטרה נמסר כי במהלך היממה הקרובה יובאו החשודים להארכת מעצר והחקירה בפרשה נמשכת.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully