ביקור נתניהו בארה"ב

נתניהו: "גרעין אירני יסכן גם את ארה"ב"

רה"מ נועד בגבעת הקפיטול עם מנהיגי הקונגרס. "הגיע הזמן שמדינות ערב ימלאו את חלקן ויפעלו לנורמליזציה מלאה ביחסים עם ישראל"

עידן דורנר

ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד היום (שלישי) עם הנהגת בית הנבחרים בגבעת הקפיטול בוושינגטון. לפני הפגישה עם יו"ר בית הנבחרים האמריקאי ננסי פלוסי ועם ראש המיעוט בבית הנבחרים ג'ון בוהנר אמר נתניהו, כי "טוב לחזור לכאן ולהיפגש עם ידידי האמת של ישראל. יש בארה"ב קונצזנוס רחב על היחסים המיוחדים בין ישראל לאמריקה, המבוססים על ערכים ואינטרסים משותפים".

לדברי נתניהו, "אנחנו ניצבים בפני הזדמנויות אך גם בפני אתרים, ובראשם תוכנית חימוש הגרעין האירנית, שהיא סכנה גדולה עבורנו, אך גם עבור ארה"ב. אם אירן תשיג נשק גרעיני התוצאות יהיו הרות אסון". על המשא ומתן עם הפלסטינים אמר נתניהו, כי "אנו מעוניינים לקדם את השלום ביננו לבין הפלסטינים ובינינו לבין העולם הערבי כולו. הגיע הזמן שמדינות ערב ימלאו את חלקן ויפעלו לנורמליזציה מלאה ביחסים עם ישראל. שמחתי לשמוע שזאת גם המדיניות האמריקאית. אם נפעל ביחד, נצליח להשיג יותר".

פלוסי החמיאה לנתניהו ואמרה כי "הקמת מדינת ישראל היא קרן אור במאה ה-20. זה היה הישג פוליטי גדול ואני שמחה שהנשיא טרומן הכיר בישראל מיד עם הקמתה. החברות בין המדינות נמשכת זמן רב". על תהליך השלום אמרה: "יש הסכמים קודמים שדיברו על שתי מדינות לשני העמים. הפיתרון חייב לכלול מדינה יהודית שחיה בשלום וביטחון לצד מדינה פלסטינית".

פלוסי הוספיה כי "שאלת אירן חשובה לנו ולעולם כולו. צריך להבטיח שאירן לא תשיג נשק גרעיני". על החייל החטוף גלעד שליט אמרה: "אנו רוצים להבטיח לך שנעשה הכל לשחרור שליט. שוחחתי עם אביו והבטחתי לו שנעשה הכל עבורו.

בוהנר אמר כי "אין לנו חברה טובה יותר בעולם מאשר ישראל. יש לנו תחומי עניין משותפים ויש לנו גם דאגה משותפת לניסיונות של אירן להשיג נשק גרעיני".

מוקדם יותר נועד נתניהו עם חברי ועדת החוץ בסנאט, ואמר כי ישראל מתכוונת להמשיך בתהליך השלום, ללא קשר לגרעין האירני. יו"ר הוועדה הסנאטור ג'ון קרי, אמר כי חשוב להתקדם בתהליך השלום ולהפסיק את הבנייה הבתנחלויות. קרי הוסיף כי "גם על העולם הערבי לנקוט בצעדים שיוכיחו שהוא מעוניין להתקדם בדרך השלום".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully