ניפגש לקפה?

פעם קראו להם דור האספרסו, אבל גם לנו אין במה להתבייש. סקר חדש מגלה שהישראלים יושבים בבית קפה יותר מאי פעם

  • בית קפה
רותם דרוב

אולי החיים בישראל פחות קשים משחשבנו. סקר שנערך לאחרונה על ידי מנהל מחקר וכלכלה במשרד התמ"ת מראה כי 23 אחוזים מכלל משקי הבית בישראל ישבו בבית קפה בשנה האחרונה, ובמילים אחרות חצי מיליון בתי אב, שהוציאו 191.5 שקל בממוצע בחודש על כריכים, קפוצ'ינו ומיץ תפוזים טרי שנסחט במקום (מבטיחים). מבין השנים 2000 ל-2008 צמחה אוכלוסיית המבקרים בבתי קפה מ-300 אלף משקי בית ל–500 אלף, גידול של כ- 67 אחוזים.

עוד עולה מהסקר כי כ-1300 בתי קפה מפוזרים ברחבי ישראל, מרביתם סניפים של רשתות הקפה השונות, בית הקפה העצמאי והשכונתי הוא עולם הולך ונעלם. 40 אחוזים מבתי הקפה מרוכזים, שלא במפתיע, בתוך תל אביב וכולם ביחד גלגלו מחזור של 1.3 מיליארד שקל בשנת 2008.

הפערים בין המגזרים השונים היושבים על אספרסו ארוך בעודם עוברים על העיתון היומי גדולים: 25.8% מבין משקי הבית היהודים נוהגים לבקר בבתי קפה, לעומת 6.5% ממשקי הבית הערבים, ולעומת 13.9% ממשקי בית של עולים חדשים (אחרי 1990).

הפריחה הזאת אינה תורמת למצבו הכלכלי של המלצר שלכם. השכר החודשי הממוצע של העובדים בבתי הקפה עמד על כ-3,232 שקלים בממוצע לחודש בשנת 2008, כיוון שרבים מאותם עובדים מועסקים ברשתות בתי קפה שמתבססות על שירות עצמי, הם אינם נהנים מטיפים - סיבה טובה להשאיר טיפ נדיב בכוס גם למוכר בדלפק.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully