גם מובארק חוגג: העולם מברך את ישראל

ראשי מדינות מרחבי העולם שלחו מברקי ברכה לנשיא פרס לרגל יום עצמאותה של ישראל. מובארק: "מקווה שתהליך השלום ישוב למסלולו"

  • יום העצמאות ה-61
פנחס וולף

רבים ממנהיגי העולם שלחו בימים האחרונים מברקי ברכה לנשיא המדינה שמעון פרס לרגל יום העצמאות. בין המברכים היה נשיא מצרים חוסני מובארק שכתב: "אני רוצה בהזדמנות זו להביע מחדש את הציפייה הגדולה שלי להשבת תהליך השלום במזרח התיכון למסלול שיוביל להפסקת האלימות ושפיכות הדמים ושיאפשר את הקמתה של מדינה פלסטינית ריבונית שתחיה לצד ישראל בשלום ובביטחון. שלום הוא הדרך היחידה לדו קיום של כל עמי האיזור - ובהם העם בישראל - בשלום ובביטחון".

נשיא רוסיה דמיטרי מדוודב כתב בברכתו לנשיא פרס: "אני משוכנע כי יחסי ישראל-רוסיה, המבוססים על עקרונות של כבוד הדדי ושיתוף פעולה פורה, יוסיפו להתפתח ויובילו למימוש רצוננו המשותף בשלום כולל וצודק במזרח התיכון. אני מאחל לך, כבוד הנשיא, בריאות והצלחות, כמו גם שלום ושגשוג לעם הידידותי שבישראל."

ואילו נשיא סין, הו ג'ינטאו, כתב לפרס: "אנו מעריכים מאוד את ההתקדמות העצומה שהשיג העם הישראלי בבניית הלאום, בכלכלה, בטכנולוגיה, בתרבות ובתחומים רבים אחרים באמצעות עבודה קשה ותבונה. סין מייחסת חשיבות רבה לקידום היחסים ההדדיים ואשמח לפעול עמך, להידוק שיתוף הפעולה בין מדינותינו לטובת העם הסיני והעם בישראל. מי ייתן כי ישראל תזכה לשגשג והעם בישראל – לשמחה!"

גם נשיא ארצות הברית פרסם ברכה לרגל יום עצמאותה של ישראל, בה הזכיר כי "ארה"ב היתה המדינה הראשונה שהכירה בישראל בשנת 1948, דקות אחרי שהכריזה עצמאות" וכי "הקשרים והחברות העמוקה בין שתי המדינות אינם ניתנים מאז לערעור".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully