ברק: "אחמדינג'ד הוא הצורר המודרני"

"השואה לא הצליחה לכלותנו", אמר שר הביטחון בטקס נעילת יום השואה בקיבוץ לוחמי הגטאות, "וגם שוחרי הרע בדור הזה לא יצליחו"

קובי מנדל
21/04/2009

שר הביטחון אהוד ברק תקף הערב (שלישי) בחריפות את מארגני ועידת "דרבן 2" על שנתנו בה במה לנשיא אירן מחמוד אחמדינג'ד. בנאום בטקס נעילת יום השואה בקיבוץ לוחמי הגטאות גם הגדיר ברק את אחמדינג'ד כ"צורר המודרני".

"אנחנו שומעים את קולות התועבה הבאים מאירן ומנהיגיה", אמר שר הביטחון. "אחמינג'ד מדבר לא רק בטהרן, אלא גם מז'נבה. ויש מי שמקשיבים לו. נכון – יש מחרימים. יש כאלה שעזבו את האולם, וטוב שכך. אך מי מלאו לבו לתת לו במה, להקשיב, למחוא לו כפיים, בתיאטרון אבסורד שבו צורר מודרני מטיף על גזענות? על זאת נאמר אך זאת: לא עוד! השואה הנוראה לא הצליחה לכלותנו, וגם שוחרי הרע בדור הזה לא יצליחו".

מוקדם יותר נשא ברק דברים בטקס יום השואה לזכר יהודי זגלמביה שנערך ביער מודיעין. לדבריו, "תוכנו של יום השואה מתמקד בתופעת האנטישמיות, בחוקי הגזע הנאצים, באקציות, במחנות הריכוז ובתעשיית ההשמדה, במצעדי המוות ובעדויות הניצולים, וכמובן בגבורת המורדים בגטאות, ביערות ובשורות הפרטיזנים".

ברק הוסיף כי, "כל הדברים הללו חשובים מאד וחובה עלינו להנחילם מדור לדור, ביחד עם הלקח הנגזר מהם – מדינת ישראל כמענה לשואה, כנקמה וכנחמה של הנספים וצאצאיהם, כביטוי הלאומי של העם היהודי, כמדינה ריבונית עם כוח מגן חזק המסוגל להרתיע ולהכריע כל צר ואויב הקם עלינו לכלותנו".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully