פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   סליחה, דוקטור?

   למה חשוב לחסן נגד תולעת הפארק, ומה עושים עם נשירה והשמנה אצל חתולים? דר' איל נחמיאס עונה לשאלות שלכם

   כלבי נדבק בתולעת הפארק. בכל הכתבות כתוב שהיא קטלנית, למרות שאני יודעת זאת רציתי לדעת האם יש תקווה, סיכוי קלוש שהוא יינצל?

   תולעת הפארק היא טפיל אשר פוגע בוושט ובכלי הדם ובעיקר באבי העורקים (האאורטה). במצבים בהם הנזק שחולל לא גדול אפשר בהחלט להחלים יפה מפגיעה זו. לצערנו לעיתים נדידת התולעים גורמת לגידול סרטניים או לפגיעה בחוליות כך שזה מאד תלוי בנזקים המשניים שהיא חווה.


   .

   בביתי שני חתולי רחוב בני שבע, אחים. יש להם שער ארוך ואני מברישה אותם כמעט מדי יום. למרות זאת יש להם נשירה רצינית, מאז ומתמיד. עם זאת, כמות השער שלהם אינה פוחתת. הם מסורסים, שמנים ואוכלים אוכל מיוחד המיועד לשמנים. מה ניתן לעשות?

   נשירת שיער בהחלט עלולה להיות קשורה להשמנה, להערכתי חוסר חלבון גורם לחתולים גם להשמנה וגם לנשירת השיער. מזון רפואי מיוחד עשוי להפסיק את הנשירה ולגרום לחתול לשמור על מסת גוף רזה ולחזק את שורשי השיער. נסו מזון רפואי ייחודי לחתולים שמנים המכיל מעל 50% חלבון.


   .

   אפשר לתת לכלב טבליות שמרי בירה כדי למנוע פרעושים?

   בהחלט כן , מניסיוני ריח הגוף של הכלב משתנה ופרעושים פחות נמשכים אליו. יש חשיבות גבוהה גם לבריאות כללית, מצב גופני ופעילות גופנית. כלב שיש לו חיים טובים מאושרים וניזון ממזון איכותי ייהנה ממערכת חיסונית חזקה שתרחיק ממנו את הפרעושים. שמרי בירה במינון של 1-3 טבליות ביום לא יכולים להזיק, מכילים ויטמינים מקבוצה B שעודפים מהם יופרשו בשתן.

   על פי בדיקת וטרינר, החתולה שלי בהריון. בימים האחרונים היא כל הזמן מייללת כשהישבן שלה מורם כלפי מעלה, והיא עצבנית. מה עשויה להיות הבעיה?

   על פי התיאור, נשמע שהחתולה מיוחמת ולא בהריון.