היום: שביתה כוללת באוניברסיטה הפתוחה

לאחר חודשים של עיצומים חלקיים, סגל מנחי ההוראה של האוניברסיטה הפתוחה ישבית החל מהיום את כל מרכזי הלימוד

נעמה טלמור
19/04/2009

ארגון סגל ההוראה של האוניברסיטה הפתוחה ישבית החל מהיום (ראשון) את כל מרכזי הלימוד בדרישה לשפר את תנאי העבודה של המנחים ולעגן זאת בהסכם קיבוצי עימם. לפיכך, יושבתו היום לראשונה 50 מרכזי הלימוד של האוניברסיטה הפרוסים בכל רחבי הארץ.

"סגל ההוראה פועל לשינוי דפוסי ההעסקה הפוגעים בעובדים ועיגון תנאי עבודה הוגנים בהסכם קיבוצים כפי שנעשה כבר בכל האוניברסיטאות בארץ", אמר חבר נציגות הסגל יניב בר אילן.

יו"ר שדולת הסטודנטים בכנסת, ח"כ אלכס מילר (ישראל ביתנו) ביקש הבוקר לכנס את ועדת הכספים של הכנסת לדיון חירום בנושא המשבר באוניברסיטה הפתוחה. לדברי מילר, "42 אלף סטודנטים נשארים בחוסר ודאות באשר להמשך לימודיהם. על המדינה להתערב במשבר ולהביא לפתרונו המהיר כדי למנוע את חוסר הוודאות בקרב העובדים והסטודנטים כאחד".

סגל ההוראה כבר השבית בחודשים האחרונים חלק ממרכזי הלימוד באוניברסיטה. "מסתבר שההשבתות הנקודתיות לא השפיעו על ההנהלה וניסיון ההנהלה להתחמק מפתרון כולל עודנו נמשך", אמר בר אילן. לדבריו, "לא ייתכן שבכל סמסטר לא ידע מנחה באוניברסיטה הפתוחה אם יועסק בסמסטר הבא".

מנהל משאבי אנוש באוניברסיטה הפתוחה, יוסי מאורי, הגיב להחלטת חברי הסגל לפתוח בשביתה ללא הגבלת זמן ואמר כי "אני לא רואה שום סיבה לנקיטת צעדים ארגוניים בטרם מוצה המו"מ, ובוודאי שלא על גב הסטודנטים".

עוד הוסיפו בהנהלת האוניברסיטה כי בישיבת המו"מ האחרונה נציגי ארגון סגל ההוראה חזרו בהם מחלק מההסכמות וההבנות שהצדדים הגיעו אליהם. לטענתם, ויתרו הנציגים על השאיפה ליציבות ולמשרות מלאות לחלק מהמנחים. "אנו מאמינים שכל חילוקי הדעות יכולים להיפתר במסגרת המו"מ".

בתחילת השבוע שעבר כינסה הוועדה לתכנון ותקצוב של המועצה להשכלה גבוהה (ות"ת) את שני הצדדים, אך הישיבה הסתיימה ללא תוצאות. "אנו קוראים לראשי הסגל ולהנהלת האוניברסיטה לפתוח במו"מ בהתאם להצעות צוות הגישור שלנו. ות"ת חושבת כי על הצדדים לעשות הכל כדי למנוע פגיעה בסטודנטים". גורמים בות"ת מוחים על כוונת סגל ההוראה להשבית הלימודים וטוענים כי "לא התקיים מו"מ רציני וללא משוא פנים".

מספר טלמסר להתעדכן בפרטי השביתה: 09-7431186

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully