פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   חשד: הילד מרעות שיחק באקדח גם לפני שבוע

   הילד, שירה אתמול למוות באורן מזרחי בן ה-12, נחקר במהלך היום במשטרה. "הוא שרוי בהלם ועדיין מנסה לעכל את מעשיו"

   חקירת המשטרה לבירור נסיבות מותו של הילד אורן מזרחי מהיישוב רעות, העלתה כי הילד שעל פי החשד ירה בו מטווח קצר, היה מעורב בעבר במספר מקרים דומים של משחק באקדח. המקרה האחרון היה ככל הנראה לפני כשבוע, אך אף אחד מאותם מקרים לא דווח למשטרה. עוד נמסר הבוקר (שישי) מהמשטרה כי החשוד בירי "משתף פעולה עם החוקרים, שרוי במצב של שוק ומעכל כעת את תוצאות מעשיו".

   אורן הובא אמש למנוחות בבית העלמין במודיעין והבוקר התכנסו חבריו והוריהם בתיכון מכבים רעות שבו הוא למד. במכתב, שהועבר להורי תלמידי בית הספר, ציינה ההנהלה כי "במהלך השבוע נמשיך ללוות את המשפחות. בהזדמנות זו נציין כי יש לשים לב לתגובותיהם של הילדים בבית, כמו למשל: פחד, קושי להירדם, קושי להישאר לבד, בכי, כעס, כאב בטן, התפרצויות זעם והסתגרות. תגובות אלה נורמטיביות לאירוע מעין זה והן הולכות ונחלשות עם הזמן. חשוב לאפשר לילדים לשוחח מבלי להביע עמדה או שיפוט בעניין. כמו כן כדאי להעסיקם בפעילויות מפיגות מתח".

   מזרחי היה אמור לחגוג בעוד כחודשיים את חגיגת בר המצווה ולחגוג הערב עם משפחתו את סדר הפסח. אורן נהרג אתמול לאחר שנורה בשוגג על ידי חברו. הילד שירה חשוד בגרימת מותו של אורן ואילו אביו, שהינו בעל האקדח שבו בוצע הירי, נחקר בחשד לגרימת מוות ברשלנות. בתחילה מסר הילד היורה גרסת כיסוי שהיתה מתואמת עם חבריו וסיפר כי אדם רעול פנים נכנס לבית וירה בחבר. את הנשק החזיר לאחר מכן למגירה ממנה לקח אותו ונעל אותה. שני החברים הנוספים נמלטו מהבית בבהלה וגם הם מסרו את אותה גרסת כיסוי, אך בחקירתם הודו במה שקרה בבית. השניים שוחררו בתנאים מגבילים.