ראש אונר"א: לפתוח את המעברים לרצועה

לדברי ראש סוכנות הסיוע של האו"ם בעזה, לסגר שהטילה ישראל "יש השלכות הרסניות על המצב הפיזי ועל דפוסי החשיבה של התושבים"

רויטרס
04/04/2009

ראש סוכנות הסיוע של האו"ם בעזה (אונר"א) ג'ון גינג קרא אמש (שישי) לישראל להסיר את ההגבלות על כניסת מוצרים לרצועת עזה באומרו שהן "הרסניות" עבור האוכלוסיה. "זה בשום אופן לא מספיק", אמר גינג לגבי המוצרים שישראל בכל זאת מאפשרת להעביר לתוך הרצועה. לדבריו, "יש לזה השלכות הרסניות על המצב הפיזי ועל דפוסי החשיבה של התושבים".

גינג הוסיף ואמר שעל ישראל לפתוח את כל המעברים לרצועה במלואם, שכן לדבריו הגישה למוצרים היא הבעיה החמורה ביותר של התושבים. "אנחנו זקוקים לגישה. זו הסוגיה מספר אחת. זו הסוגיה מספר שתיים. זו הסוגיה מספר שלוש. עד שלא נשיג זאת, אין שום דבר שיותר חשוב מפתרון בעיית הגישה".

בנוסף להגבלות שהטילה ישראל על כניסתם של מה שהיא מגדירה כמוצרי מותרות, כגון סיגריות ושוקולד, היא גם מונעת את העברתם לרצועה של חומרי בניין כמו מלט ופלדה. זאת בטענה שחומרים אלה עלולים לשמש לבנייתם של בונקרים ולסייע לחמאס להתחמש מחדש.

גינג אמר כי הוא מבין את "אתגרי הביטחון הממשיים" שכרוכים בפתיחת המעברים, למשל כאשר חמושים יורים טילים שמסכנים את האנשים שנמצאים בהם. אבל, לדבריו, הוא אינו מבין מדוע המעברים סגורים בזמנים אחרים, בהם לא נורים טילים.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully