פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   שוב פרשיית מין בביה"ס של אופרה ווינפרי

   אופרה ווינפרי כבר לא יודעת נפשה מרוב מבוכה: האקדמיה לבנות שהקימה בדרא"פ שוב מעורבת בפרשיית מין בין התלמידות

   בית הספר הדרום אפריקאי שהקימה מלכת תוכנית האירוח אופרה ווינפרי מעורב בפעם השניה בתוך שנתיים בפרשיית סקס. לפי דיווח ה"טלגרף" הבריטי, שבע תלמידות הושעו בגין התנהגות בלתי הולמת כלפי תלמידות אחרות בבית הספר. הילדות הושעו בשבוע שעבר לאחר שככל הנראה הטרידו מינית את עמיתותיהן ב"אקדמיה למנהיגות על שם אופרה ווינפרי" סמוך לעיר יוהנסבורג.

   לפי דיווח התקשורת המקומית, תלמידה בת 15 הטרידה את אחת מחברותיה ואילצה תלמידות אחרות לשקר לאנשים המנהלים חקירה לגבי התקרית. שש תלמידות נוספות סולקו מהפנימייה לבנות לאחר שלפי החשד נגעו אחת בשניה בצורה אינטימית ואיימו על תלמידות אחרות לנהוג כמותן.

   דוברת הפנימייה, שהוקמה בינואר 2007, אישרה את הדיווחים. התלמידות הפרו את קוד בית הספר", אמרה ליסה הלידיי.

   זוהי התקרית השניה מסוגה בבית הספר מאז נפתח. עשרה חודשים לאחר פתיחת שעריו, 15 תלמידות טענו כי היו קורבנות לניצול מיני של אחת המורות. וירג'יניה טיני מקגובו מואשמת ב-13 סעיפים, לרבות תקיפה, תקיפת קטין והתעללות מילולית. היא הכחישה את האישומים וצפויה לעמוד בפני בית המשפט ב-1 ביוני.

   ווינפרי פרצה בדמעות כשסיפרו לה על התקרית הראשונה ואמרה: "זוהי אחת מהחוויות הנוראיות ביותר בחיי, אם לא הנוראית מכול. אך גם מחוויה זו ניתן ללמוד הרבה". היא הבטיחה לבצע "ניקוי" יסודי של בית הספר, לפטר את המנהלת ואת האחראיות על המעונות ולהעניק לתלמידות טלפונים ניידים עם מספרה האישי. "ילדות אלו הן כמו בנותי", אמרה ווינפרי בזמנו.

   ווינפרי השקיעה מיליוני דולרים מהונה האישי בבית הספר, שמטרתו להעניק חינוך איכותי ל-450 נערות בשנה עד 2011. בפנימייה ניתן למצוא תיאטרון, מעבדות מחשב ומדע וספרייה כמו גם ארוחות חינם, מדים וציוד לימודי לתלמידות העניות.