סוכמה מכירת פרי גליל לרשת חצי חינם

אחרי חודשיים וחצי של טלטלות וחשש לקריסת החברה שנקלעה לחובות של כ-200 מיליון שקל, הסתיים המהלך להצלתה בתיווך יו"ר ההסתדרות

אלי אשכנזי

בתום פגישה לילית שארכה כחמש שעות סוכמה אמש (ראשון) עסקת מכירת "ויטה פרי גליל" לרשת המרכולים "חצי חינם". בתום חודשיים וחצי של טלטלות, מאז צץ החשש לקריסת חברת ויטה פרי גליל שנקלעה לחובות של כ-200 מליון שקלים, הסתיים המהלך להצלת החברה, במרכזה מפעל פרי גליל שבחצור הגלילית המעסיק 150 עובדים בהסכמים קיבוציים ועוד עובדי קבלן רבים.

בעקבות מינוי מנהלים זמניים למפעל על-ידי בית המשפט המחוזי בחיפה, החלו העובדים לנהל, בסיוע ההסתדרות, מאבק ציבורי שמטרתו מניעת מינוי כונס נכסים וקריאה לנסות ולמצוא רוכש למפעל. בתחילת החודש הודיעה רשת חצי חינם כי ברצונה לרכוש את המפעל, אולם לאחר שסוכם על מתווה מכירת המפעל, במחיר של כ-105 מליון שקלים, עלתה העסקה על שרטון.

אמש, כאמור, הושג שוב סיכום בין הצדדים, בתיווכו של יו"ר ההסתדרות, עופר עיני. בפגישה בתל אביב השתתפו נציגי הבנקים, נציגי חצי חינם, המנהל המיוחד של פרי גליל וכן החקלאים - המגדלים את חומר הגלם למפעל. בסיום הפגישה הגיעו הצדדים לפשרה בדבר החובות שעמדו במחלוקת.

"אני שמח שהעסקה אושרה ושמקום עבודתם ותעסוקתם של העובדים הובטחו", אמר עיני. "אני מודה לבנקים ולכל שאר הצדדים לעיסקה שידעו להתעלות מעל המחלוקות ולהביא להשלמת העסקה". "זה הלילה הכי קשה שעברתי בחיים שלי, זה לא היה פשוט", אמר מוטי חזיזה, יו"ר ועד עובדי פרי גליל. "לולא עופר עיני זה לא היה נסגר. כבר ראינו את הכל קורס, היינו הורסים את המפעל אם זה לא היה נסגר הערב".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully