בדרך לקואליציה

נחתם הסכם בין הליכוד לבית היהודי

הקואליציה של רה"מ המיועד נתניהו עולה ל-69 ח"כים. ח"כ הרשקוביץ יכהן כשר המדע, ומפלגתו תקבל גם רוטציה בוועדת החינוך

פנחס וולף
25/03/2009
גדעון צנטנר

(צילום: גדעון צנטנר, עריכת וידאו: רן צימט)

הליכוד ומפלגת הבית היהודי חתמו הערב (רביעי) על הסכם קואליציוני. לפי ההסכם, תקבל הבית היהודי את תיק המדע שיפוצל ממשרד התרבות והספורט. יו"ר הבית היהודי, ח"כ דניאל הרשקוביץ, צפוי לכהן כשר המדע ותיק התרבות והספורט יישאר בידי הליכוד. הרשקוביץ יהיה אחראי גם על מנהלת השירות הלאומי-אזרחי ועל מנהלת סל"ע שמטפלת במפוני עזה.

בהסכם הקואליציוני עם הבית היהודי, סוכם כי המפלגה תקבל בנוסף לתיק המדע, רוטציה בוועדת החינוך ובוועדה לזכויות הילד. הצדדים סיכמו גם להעביר את החוק הנורווגי שקובע ששר שמתפטר מהכנסת, ישוב להיות חבר כנסת במידה שסיעתו תפרוש מהקואליציה והח"כ האחרון ברשימה יפרוש מהכנסת.

יו"ר צוות המו"מ של הליכוד, ח"כ גדעון סער, אמר לאחר חתימת ההסכם עם הבית היהודי כי "הגענו למעמד של חתימה עם הבית היהודי, שקרבתה אלינו מהרבה בחינות היא רבה. אני משוכנע שבתקופה הקרובה שהיא תהיה תקופה של החלטות מאוד קשות, השותפות תעבוד מתוך אחריות".

יו"ר הבית היהודי, ח"כ הרשקוביץ אמר כי "יש יותר מהסמליות שבערב ראש חודש, אנחנו חותמים על הסכם של דרך משותפת. אנו מודעים לכך שמדינת ישראל עומדת בפני הכרעות חשובות. הבית היהודי הוא שותף טבעי לממשלת הליכוד ואני מקווה שהיא תניב תוצאות טובות".

ח"כ סער אמר גם כי "אנו מקווים מאוד שמחר יחודש המשא ומתן עם יהדות התורה, במגמה להשלים אותו".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully