וואלה! מגדילה אחזקותיה במקושרים לכ- 70%

תרכוש כ- 36% נוספים ואת השליטה במקושרים ממייסדי החברה תמורת סכום של 4.5 מיליון שקלים

  • וואלה!
  • מקושרים
מערכת וואלה! NEWS

וואלה!, פורטל האינטרנט המוביל בישראל, מודיעה היום על רכישת כ- 36% נוספים מאתר הרשת החברתית מקושרים, מהלך במסגרתו היא משיגה שליטה בחברה ועולה לאחזקות של כ- 70% בה, עם אפשרות להגדלת אחזקותיה ל-100% בעתיד.

העסקה מתבצעת לאחר שבאוגוסט 2008 רכשה וואלה! 100% מחברת לילה בא, שהחזיקה בכ- 34% ממניות מקושרים, תמורת 4.55 מליון ¤. כעת וואלה! רוכשת כ- 36% נוספים במקושרים ואת השליטה מהמייסדים תמורת 4.5 מליון ¤. מייסדי החברה ימשיכו לשמש בתפקידיהם השונים בחברה בשיתוף פעולה עם ליאור פרומר, המנכ"ל הנכנס.

מקושרים, הרשת החברתית המקומית הגדולה בישראל, נוסדה בתחילת 2005 על ידי גיא כהן, ויקי גלאם ושחר בר דוד, במטרה לאפשר לכל גולש להקים קבוצה חברתית ולהגדיל את מאגר החברים שלו. נתוני הטרפיק של מקושרים מבחינת מספר גולשים (Unique Users) ודפים נצפים (Page Views) מציבים אותה בעשירייה הפותחת של האתרים המובילים בישראל. במקושרים קרוב למיליון משתמשים רשומים, כ- 1.3 מיליון גולשים ייחודיים בחודש וכחצי מיליארד דפים נצפים מידי חודש.

מנכ"ל וואלה!, אילן ישועה: "רשתות חברתיות הפכו בשנים האחרונות לאחד מאמצעי התקשורת החשובים באינטרנט לצד מייל ותוכנות מסרים מיידיים. גולשים צעירים ומבוגרים כאחד מבלים חלק ניכר מזמנם ברשתות החברתיות, ולגבי רבים הרשת החברתית היא גם שער הכניסה שלהם לאינטרנט. מקושרים היא הרשת החברתית הישראלית המובילה בארץ ובמהלך השנה האחרונה היא המשיכה לצמוח הן במספר הגולשים והן בהכנסות וברווחים. קונסולידציה בין הפורטל המוביל לרשת החברתית המובילה בישראל היא מהלך טבעי עם סינרגיות משמעותיות, הן במישור האסטרטגי והן במישור הכלכלי. הרכישה תאפשר לוואלה! ולמקושרים להציע שירותים ותכנים משופרים לגולשים ותגדיל את היכולת של קבוצת וואלה! להציע למפרסמים מגוון ייחודי ומפולח של מוצרי פרסום איכותיים".

"מדובר ברשת חברתית אמיתית שצמחה מהשטח"

"מייסדי מקושרים, שחר, גיא ו-ויקי, בנו אתר נפלא עם הרבה כשרון והגיעו להישגים מדהימים באמצעים צנועים. בכוונתנו לשמור על רוח האתר ועצמאותו יחד עם המייסדים שנשארים מחויבים לאתר ולהצלחתו גם בשנים הקרובות. ליאור פרומר שמונה היום למנכ"ל מקושרים, הוא מנהל עם קבלות מוכחות, שהקים וניהל את אחד האתרים המוצלחים והרווחיים באינטרנט הישראלי. אני שמח על החלטתו להצטרף למשפחת וואלה! ומאחל לו הצלחה בתפקידו החדש" - הוסיף ישועה.

שחר בר דוד, ממייסדי מקושרים: "אנו שמחים להצטרף לקבוצת האינטרנט המובילה בישראל. אין לנו ספק שהעוצמות של וואלה! יסייעו להמשך הצמיחה והביסוס של מקושרים כרשת החברתית של ישראל. מקושרים נמצאת במגמת צמיחה מתמדת והיא מספקת לגולשים כלי משלים לקשת השירותים שוואלה! כבר היום מציעה לגולשיה".

גיא כהן, ממייסדי מקושרים: "ההצלחה של מקושרים נובעת מהייחוד שלה כרשת חברתית אמיתית שצמחה מהשטח. אפיון ותכנון הרשת הותאמו לגולש הישראלי ויצרו עבורו חוויה ישראלית המאפשרת להעביר את ההתרחשות מעולם ה- web לחיים האמיתיים וחוזר חלילה. עבור המפרסמים מדובר ביתרון אדיר מאחר ולא זו בלבד שהרשת החברתית מאפשרת לבצע פילוח ממוקד של קהלי מטרה אלא שמקושרים כיום הוא האתר היחיד בארץ בו המפרסם יכול ליצור יישומים חברתיים חכמים (social applications) המשולבים בפעילות היום יומית של המשתמש. יישומים אלו יוצרים דור חדש של "פרסום חברתי" (social advertising) שגם נותנים למשתמש ערך מוסף וגם מניעים לפעולה".

ויקי גלאם, ממייסדי מקושרים: "אפשרות הפילוח הממוקד והיכולת ליצור יישומים חברתיים חכמים יצרו בסיס שיווקי מוצלח לקמפיינים פרסומיים. לדוגמה, קמפיין AXE של יוניליוור שיצר התאמות בין זוגות וקיבל מעל מאה אלף הקלקות תוך שבועיים, וקמפיין לפרסום אירוע סלקום-ווליום שהשתלב כדף מאפליקציית האירועים של מקושרים וקיבל עשרות אלפי אישורים של משתמשים שציינו שהם מגיעים לאירוע".

ליאור פרומר, מנכ"ל מקושרים החדש: "החיבור בין מקושרים, הרשת החברתית הגדולה בארץ, לוואלה! מהווה הזדמנות גדולה להרחבת סל השירותים הניתנים הן לגולשים והן למפרסמים. אני שמח שניתנה לי ההזדמנות להוביל את החברה עם השלמת מהלך הרכישה ומשוכנע שנשכיל להצעיד את החברה קדימה תוך שמירה על אופייה המיוחד של מקושרים".

העסקה לוותה על-ידי עו"ד מאיה אלשייך-קפלן ממשרד עו"ד הרצוג, פוקס, נאמן, על-ידי עו"ד רועי אבנרי ממשרד זיסמן, אהרוני, גייר & עדי קפלן ושות' וכן ע"י ברוך הלפרט מבית ההשקעות ספיר קפיטל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully