וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

טלנסקי ישוב ארצה להשלמת עדותו

עדי שמחוביץ

24.3.2009 / 14:15

עורכי דינו של איש העסקים מצפים לתגובת הפרקליטות כדי לקבוע מועד מדויק להמשך מתן העדות. בתחילת החודש הודיע מזוז לאולמרט כי יגיש אישום נגדו בפרשה, בכפוף לשימוע

עורכי דינו של משה טלנסקי, יהושע רזניק וז'ק חן, הודיעו היום (שלישי) לפרקליט המדינה משה לדור כי איש העסקים יחזור ארצה להשלמת עדותו. עורכי הדין מצפים לתגובת הפרקליטות כדי לקבוע מועד מדויק לשובו של טלנסקי.

"כמובן שאין לראות בהודעה זו משום שינוי בעמדתו של מר טלנסקי בדבר שינוי הנסיבות המהותי שחל לאחר התחייבותו לחזור להשלמת העדות ואשר עניינו פתיחת החקירה בארצות הברית", כתבו עורכי הדין. "כך גם אין לראות בה משום ויתור על טענה מטענותיו כנגד המדינה בקשר עם התנהלותה בפרשה זו, ככל שהדברים נוגעים אליו".

הגעתו של טלנסקי תהיה בתנאים שכבר סוכמו בין עורכי דינו לפרקליטות. בין היתר סוכם כי טלנסקי יוכל לצאת לארה"ב באופן חופשי לאחר עדותו וכי העדות לא תשמש נגדו באופן ישיר בחקירה המתנהלת על ידי הרשויות בארה"ב. פרקליטי טלנסקי ביקשו מהמדינה בשנית כי הפרקליטות תודיע לטלנסקי על מעמדו בפרשה. עורך דינו של טלנסקי בארה"ב, ברדלי סיימון, שלח מכתב לעמיתתו הישראלית וכתב כי טלנסקי מגיע לישראל בניגוד לעצתו, ומאחר שכך, הוא מבקש שעורכי דינו הישראלים ידרשו מהפרקליטות שעדותו של טלנסקי לא תפליל אותו בחקירה הפדרלית המתנהלת נגדו.

בתחילת החודש הודיע היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז לראש הממשלה אהוד אולמרט כי בכוונתו להגיש נגדו כתב אישום בפרשת טלנסקי. מזוז מסר לבאי כוחו כי כתב האישום יוגש בכפוף לשימוע. מלשכת מזוז נמסר כי כתב האישום כולל עבירות של מרמה והפרת אמונים וקבלת דבר במרמה. הודעה דומה נמסרה היום גם למנהלת הלשכה לשעבר של אולמרט, שולה זקן, בגין מעורבותה בפרשה זו.

החקירה עוסקת בחשד לקבלת כספים שלא כדין, על ידי אולמרט, במסגרת כהונתו הציבורית, בתקופה שקדמה לכהונתו כראש הממשלה: במסגרת כהונתו כשר התמ"ת (בין 2003 ל-2006) וכראש העיר ירושלים (בין 1993 ל-2003). על פי החשד, התקבלו על ידי אולמרט כספים בסכומים משמעותיים, מגורם או מגורמי חוץ, לאורך תקופה ממושכת, חלקם במישרין וחלקם בעקיפין. על פי ההערכות, מדובר בסכומים בהיקף של מאות אלפי דולרים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully