פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   לא רק בתיאוריה

   ריצ'רד רג'יסטר, תיאורטיקן בינלאומי המתמחה בפיתוח ותכנון ערים אקולוגיות, ישתתף בכנס המאה שיחל ב-1 באפריל, ויציע חזון ירוק לת"א

   מהו החזון העתידי של העיר תל אביב יפו למאה השנים הקרובות? מה החידושים האורבנים שיחדרו לחיינו בשנים הבאות ומהן הנחות היסוד לפיהן צריך לתכנן את התפתחותה של תל אביב-יפו במאה הבאה? שאלות אלה יעמדו במרכזו של כנס בין לאומי "כנס המאה" שיפתח ב-1 באפריל במשכן לאמנויות הבמה ויהווה את יריית הפתיחה לחגיגות המאה של תל אביב-יפו.

   מעל 300 משתתפים, מומחים ואישי ציבור מישראל ומכל רחבי העולם צפויים לקחת חלק בכנס שימשך יומיים, במסגרתו ייערכו מושבים בנושאי שימור מול פיתוח, בנייה ירוקה לעומת בנייה אפורה, זיהום אוויר ותחבורה, תכנון אסטרטגי, אתיקה סביבתית ועוד .

   הכנס מחולק להאזנה לניסיונם של אחרים, Case Studies מאלה שעשו את זה בעולם כולל ערים גדולות ומרכזיות שהתמודדו עם אותן בעיות, מתכנני ערים, אדריכלים, מעצבים, אמנים, עיתונאים והוגי דעות. באמצעות מרצים אורחים מחו"ל, דיונים וויכוחים עם אנשי מפתח מקומיים הקשורים לנושא, יתפתח דיון על דרכה של תל אביב במאה הבאה.

   לצד הכנס תתקיים תערוכה של 12 אוניברסיטאות מכל העולם, אשר התמודדו עם שאלות תכנוניות בתל-אביב העתידית. בית הספר עזריאלי לאדריכלות באוניברסיטת תל אביב ריכז את התערוכה, תחת הכותרת: מעיר גנים לעיר אקולוגית, תל אביב-יפו 2059 התערוכה תמוקם ברחבה של המשכן. ותהיה פתוחה לקהל הרחב למשך שבוע.

   הכירו את ריצ'רד רג'יסטר שיהיה הדובר המרכזי בפאנל על ההיבט האקולוגי-סביבתי בכנס.

   ערים אקולוגיות

   ריצ'ארד רג'יסטר הוא בין התיאורטיקנים הבינלאומיים והמחנכים המובילים העובדים על עיצוב, תכנון, פיתוח מדיניות ויישום של ערים אקולוגיות (ecocity). הוא מחברם של מספר ספרים בנושא "ערים אקולוגיות", מונח שהטביע בשנת 1979.

   רג'יסטר הוא מייסדה של סדרת הכנסים הבינלאומיים בנושא ערים אקולוגיות, International Ecocity Conference, אשר מקיימת כנסים גדולים בנושא ערים אקולוגיות החל משנת 1990 ועד היום. הכנס הבא בסדרה יתקיים בדצמבר 2009 באיסטנבול שבטורקיה.

   בנוסף, רג'יסטר עומד בראש ארגון שלא למטרות רווח בשם Ecocity Builders (בוני ערים אקולוגיות). הארגון מייעץ לממשלות, קמפוסים, מפתחים וקהיליות בקליפורניה ובמספר ערים בסין. אחד המבנים שהארגון תכנן ועיצב הוא בניין גאיה, הבניין השלישי בגובהו במרכז המסחרי של ברקלי. הבניין ידוע בזכות "גג הבניין החי" שלו, אשר נגיש לאנשים ובו שתולים עצים, גפנים ושיחים.