פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   תופעה: הפועלים מסין מעסיקים זונות צמודות

   באתרי בנייה ברחבי הארץ ניתן למצוא נשים שהובאו מסין כדי לספק שירותי מין לפועלים. משטרת ההגירה: "מדובר בתופעה של ממש"

   שוטרי משטרת ההגירה עצרו הלילה (שלישי) 17 מסתננים סינים שעבדו כפועלים באתר בנייה במושב נורדיה שבשרון. המבצע נערך בעקבות מידע מודיעיני שהתקבל במשטרת ההגירה על קבוצה גדולה של פועלים בלתי חוקיים שהסתננו ממצרים ועובדים ולנים באתר הבנייה של "מגדלי הים התיכון".

   אלא שבין 17 העצורים היתה גם אישה אחת, גם היא אזרחית סין ללא אשרות שהייה, והדבר עורר את חשדם של השוטרים כי לא כל המסתננים שמצאו הועסקו בעבודות בניין. לאחר חקירה קצרה הסתבר כי אכן תפקידה של האישה בחבורה לא היה להעמיס בלטות, אלא לספק שירותי מין מדי לילה לפועלים הזכרים. "מדובר בתופעה של ממש, גם בקרב הפועלים החוקיים וגם בקרב המסתננים", סיפר פקד אורן משולם, מאגף החקירות והמבצעים של מנהלת ההגירה, לוואלה! חדשות. "בפשיטות שאנו עורכים באתרי הבנייה השונים, אנחנו תמיד מוצאים יחד עם הפועלים הסינים גם אישה סינית, לעיתים אפילו שתי נשים, שמטרתה לספק שירותי מין לפועלים, בעיקר בלילה ובשעות המנוחה".

   בשנה האחרונה חשף אגף המבצעים של מנהלת ההגירה רשת שעסקה בייבוא נשים מסין והעסקתן בזנות באתרי הבנייה השונים. לבתי המשפט בארץ הוגשו לאחרונה שלושה כתבי אישום נגד מהגרים מסין, ששהו בארץ שנים רבות, בגין סרסרות וסחר בנשים. לדברי פקד משולם, "הנשים הללו מובאות לכאן על ידי גורמים פליליים בקהילה הסינית על מנת שיעסקו בזנות בקרב הפועלים. הן מסתננות דרך גבולות מצרים וירדן, בדיוק כמו רוב הפועלים הלא חוקיים שאנחנו תופסים".

   "בתיקן של הנשים הללו אנחנו תמיד מוצאים קונדומים וכלי איפור שונים", סיפר משולם, ולגבי החבורה שנתפסה הלילה, הוסיף כי "אפילו בתא המעצר תפסנו את הבחורה יחד עם אחד הפועלים במיטה ונאלצנו להפריד". טרם אותר מעסיקם של 16 הפועלים שנעצרו. הם והאישה שנתפסה עימם ככל הנראה יגורשו מהארץ בתום חקירת המשטרה.