פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   "ממשלת אחדות בין חמאס לפתח בתוך ימים"

   מספר ימים לאחר שרה"מ פיאד הודיע על התפטרותו, החלו השיחות בקהיר בין שני הארגונים במטרה להקים ממשלת אחדות ברשות. שר המודיעין המצרי: "מקווה לאחדות פלסטינית"

   "ממשלת אחדות בין חמאס לפתח בתוך ימים"

   (צילום: רויטרס, עריכת וידאו: איילת שולמן)

   שיחות הפיוס בין הפלגים הפלסטינים התחדשו היום (שלישי) במצרים. השיחות מתקיימות במטרה ליצור ממשלת אחדות של הפתח וחמאס שתפעל לשיקום רצועת עזה לאחר מבצע עופרת יצוקה.

   דיפלומטים ערבים רואים בהצלחת השיחות כגורם מכריע בהקמת ממשלת אחדות בין הפתח לחמאס לאחר 21 חודשים של מחלוקת בין רצועת עזה שבשליטת חמאס לגדה המערבית שבשליטת הפתח. שר המודיעין המצרי עומר סלימאן אמר בראיון טלוויזיוני כי הוא "מצפה לסיום המגעים ולהכריז על אחדות תוך ימים ספורים". בסבב השיחות הקודם הוחלט כי יוקמו חמש ועדות שידונו על הנושאים השנויים במחלוקת ויסיימו את עבודתם לפני סוף חודש מרץ. בכיר בחמאס אמר כי יידרשו יותר מימים ספורים עד לגיבוש ממשלת האחדות.

   ראש הממשלה הפלסטיני סלאם פיאד הודיע בסוף השבוע על התפטרותו. בהודעה שפרסם פיאד נמסר כי מטרת ההתפטרות היא לתמוך במאמצים להקמת ממשלת אחדות לאומית. עוד מסר פיאד כי התפטרותו תיכנס לתוקף עם הקמת ממשלת אחדות אך לא יאוחר מסוף החודש הנוכחי. בתגובה להתפטרות, ביקש אבו מאזן מפיאד להמשיך בתפקידו עד שיתבררו תוצאות שיחות הפיוס הפלסטיניות.