פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   השודדים התעסקו עם הסבתא הלא נכונה

   אישה בת 74, הותקפה על ידי שני פורצים שניסו לחנוק ולשדוד אותה. היא הכתה אותם במקל ובעטה באשכיו של אחד מהם עד שנמלטו

   תושייתה של קשישה בת 74 הצליחה להבריח שודדים אלימים מדירתה, לאחר שהיא בעטה באשכיו של אחד מהם. כך מתברר מכתב האישום שהוגש הבוקר (רביעי) לבית המשפט המחוזי בחיפה נגד ויסאם אל חמדאת בן 30 מחיפה, באשמת שני מעשי שוד.

   המקרה הראשון ארע בתחילת דצמבר האחרון, בעת שחמדאת הבחין באדם מבוגר שישב בפיצריה בלב שכונת הדר הכרמל בחיפה. הנאשם הפיל את המתלונן, חטף את תיקו ונמלט. במקרה השני, שארע לפני כחודש, הנאשם וחברו החליטו לשדוד קשישה בת 74 בדירתה ברחוב נורדאו בשכונת הדר הכרמל. השנים טיפסו אל הדירה, ובעוד הקשישה ישנה במיטתה הם החלו לחפש אחר כסף ורכוש.

   התובע טוען בכתב האישום כי בשלב מסוים במהלך החיפוש, השניים הצמידו כרית לפניה של הקשישה וחנקו אותה בצווארה באמצעות הידיים, בניסיון לשלול ממנה את כושר התנגדותה, אולם הקשישה הרגישה כי היא נחנקת למוות, והזיזה את ראשה כך שתוכל לנשום. לאחר מכן החלה להיאבק בתוקפיה, אולם רק לאחר שבעטה באשכיו והכתה את הנאשם באמצעות מקל ההליכה שלה בראשו, נמלטו הנאשם ושותפו אל מחוץ לדירה דרך חלון חדר הרחצה.

   מבדיקה שערכה הקשישה לאחר שנמלטו הנאשם ושותפו מדירתה, מצאה המתלוננת גנבו ממנה 5,000 שקל שהיו מוחבאים בארון הבגדים הממוקם בסלון הדירה. אל חמדאת מואשם בעברות של שוד, שוד בנסיבות מחמירות, קשירת קשר לביצוע פשע, שלילת כושר התנגדות לשם ביצוע עבירה, וכניסה והתפרצות למקום מגורים.