מלחמה בדרום, הסוף?

"מיגון בתי הספר או שביתה ללא הגבלת זמן"

מספר שעות לאחר שטיל גראד נפל סמוך לבית ספר באשקלון, התכנס ועד ההורים העירוני לישיבת חירום וקרא לממשלה לאשר מחר תוספת תקציב לטובת מיגון מוסדות החינוך בעיר

רמי שני ויהושע בריינר
28/02/2009
שי מכלוף

(צילום: שי מכלוף, עריכה: איילת שולמן)

ועד ההורים באשקלון החליט הערב (שבת) כי אם הממשלה לא תקצה מחר תקציב לטובת מיגון מוסדות החינוך בעיר, הוא יפתח בשביתה ללא הגבלת זמן. בישיבת חירום, שכונסה הערב בעקבות ירי רקטות הגראד הבוקר לעבר העיר, החליטו חברי הוועד למצות את המגעים המתקיימים בין עיריית אשקלון לבין משרד הביטחון. מחר צפויה הממשלה לדון בהקצאת תוספת תקציבית לטובת מיגון מוסדות החינוך בעיר.

בתוך כך, מעיריית אשקלון נמסר כי לאחר הערכת מצב שקיימה העירייה הוחלט לקיים מחר את הלימודים במוסדות החינוך בעיר כסדרם, למעט בבית הספר שנפגע הבוקר. תלמידי בית הספר יגיעו במקום זאת למתנ"ס העירוני ויצאו לפעילויות שונות ברחבי העיר. הנהלת המכללה האקדמית אשקלון הודיעה כי הלימודים יתקיימו מחר כרגיל.

בתןך כך, מאז הבוקר נורו 7 רקטות קסאם וטילי גראד לעבר יישובי הדרום. שתי רקטות גראד נפלו בעיר אשקלון, אחת מהן סמוך לבית ספר והאחרת בשטח פתוח. רקטה נוספת נפלה מדרום לעיר. עשרה אנשים פונו לבית החולים "ברזילי", שמונה מהם נפגעי חרדה ושניים נוספים שנפגעו בזמן שרצו לחפש מחסה בזמן כאשר נשמעה האזעקה. נזק כבד נגרם לבית הספר.

ילנה פוגץ', המתגוררת בסמיכות לבית הספר באשקלון שבו התפוצץ הבוקר טיל גראד, אמרה לוואלה! חדשות: "שחברי הכנסת יפסיקו לחשוב על התיקים בממשלה ומי יצטרף לקואליציה או לאופוזיציה ויתחילו לחשוב על תושבי הדרום. אי אפשר לחיות כך יותר. למה יצאנו למבצע בעזה אם אנחנו לא יכולים לעבור בוקר של שבת עם הילדים בשקט". מנהל בית הספר, יצחק אברג'יל, הגיע לזירת האירוע ואמד את הנזק הרב. הוא אמר לסובבים אותו כי מדובר בנס מכיוון שלא היו תלמידים בזמן האירוע.

רק השבוע קיבל ועד ההורים באשקלון את הדו"ח שנכתב בעקבות סקר מיגון שנעשה על ידי פיקוד העורף בעיר. הוועד הביע כעס על כך שבתקופה הקרובה לא ניתן יהיה לצייד במיגוניות את בתי הספר שאין בהם מיגון. "בשלב זה אין ממשלה שיכולה לאשר תקציב של 17 מליון שקלים להצבת מיגוניות בעשרה בתי ספר וגני ילדים שאינם ממוגנים", אמרה סופי פנחס חוטבלי, חברת ועד ההורים. "אנחנו מעריכים שבזמן הקרוב ימשיכו רקטות להתפוצץ בעיר והעובדה שהרקטה התפוצצה היום בבית ספר בזמן שהוא היה ריק היא נס. אנחנו נדרוש מהמשלה לתת תשומת לב מרבית לנושא בתקופה הקרובה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully