וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חיזוק לעובדי 'פרי גליל': ועדי עובדים בצפון

קובי מנדל

26.2.2009 / 12:29

ראשי הוועדים בחיפה הכריזו כי הם מתכוונים להשבית את העבודה ליום אחד כהזדהות עם עובדי המפעל שנמצאים בסכנת פיטורים

ראשי הוועדים באזור חיפה מאיימים להשבית את העבודה ליום אחד כהזדהות עם עובדי 'פרי גליל'. כך אמר היום (חמישי) יעקב דבידה, יושב ראש ועד עובדי חברת חשמל במרחב הצפון במהלך כינוס הזדהות שקיימו ראשי הוועדים של המפעלים הגדולים בחיפה. בכינוס השתתפו נציגים ממספנות ישראל, רפא"ל, רכבת ישראל, מס הכנסה נציגי רשויות מקומיות ועוד. עוד נאמר בכנס כי בהמשך ינקטו צעדי הזדהות נוספים.

דבידה קרא ליושב ראש ההסתדרות עופר עיני לשקול גם הוא להשבית את המשק ליום אחד לאות הזדהות עם עובדי המפעל. מוטי חזיזה, יו"ר ועד העובדים של מפעל "ויטה - פרי הגליל", אמר שהוא הזהיר בעבר כי "היום זה מפעל פרי הגליל ומחר עלול הדבר לפגוע במפעלים אחרים". ביום ראשון יתכנס פורום הוועדים לקבל את החלטותיו בהקשר להזדהות הועדים עם עובדי המפעל בחצור הגלילית.

ביום שלישי החליט בית המשפט המחוזי בחיפה לתת ארכה של שמונה ימים עד לתאריך ה-1 במרץ, למפעל "ויטה - פרי הגליל", שבמהלכן יעשו נסיונות למכור את המפעל ולמנוע את סגירתו. השופט נענה לבקשת עורכת הדין גלילה הורנשטיין ולבקשת נציגי כמה רוכשים פוטנציאלים, ודחה את בקשת עורך הדין עופר אטיאס מטעם הבנקים הנושים להחליט על הליך של כינוס נכסים. במהלך הדיון שנערך שלוש שעות נשמעו קריאות ביניים מצד עובדים שנכחו באולם ומילאו את כל מושביו כלפי אטיאס.

יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, אמר בתגובה להחלטה לתת הארכה של שמונה ימים למפעל "ויטה - פרי הגליל", כי "בית המשפט נתן מסכת חמצן שתספיק לעובדים לשמונה ימים. אני קורא לממשלה בזמן הזה להיכנס לעובי הקורה ולפעול כדי להציל את "פרי גליל" ואת חצור הגלילית כולה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully