בדרך לקואליציה

"מקווים לממשלה שתתמוך במתנחלים"

יו"ר האיחוד הלאומי הביע אופטימיות בתום הפגישה עם צוות המו"מ הקואליציוני של הליכוד. סער: "טבעי שנחבור יחד כדי להקים ממשלה"

פנחס וולף
26/02/2009
איתי חסיד

(צילום: איתי חסיד, עריכת וידאו: גדי וינסטוק)

"אני מקווה שהממשלה הבאה תהיה יותר ארצישראלית, יותר חיובית למתיישבים, ושהיא תחזור לאידיאלים שהיו בימי דוד בן גוריון, גולדה מאיר ויצחק שמיר". כך אמר היום (חמישי) יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ יעקב כץ (כצל'ה) בתום פגישה עם צוות המשא ומתן הקואליציוני עם הליכוד.

לפני הפגישה אמר ראש צוות המו"מ של הליכוד, ח"כ גדעון סער, כי "בשלוש השנים האחרונות, כשרצנו יחד באופוזיציה מתוך ראייה משותפת של התנגדות לממשלה הקודמת, היינו הגרעין הקשה של האופוזיציה וטבעי שלאחר הבחירות אנו בוחרים לחולל שינוי כיוון ונפגשים עם חברינו כדי לראות כיצד להקים ממשלה".

חבר הכנסת יעקב כץ אמר בטרם החלה הפגישה, כי "אנו נפגשים על רקע נפילות הקסאמים ועל רקע העובדה שבשנים האחרונות היו שתי מלחמות שלא הוכרעו". לדבריו, 65 מנדטים זו ממשלה רחבה מאוד. העם רוצה בשורה של חינוך, תקווה ומסורת. אין ספק שהליכוד יקיים מה שהבטיח כדי שנוכל להקים ממשלה שתביא ברכה".

צוות המו"מ של הליכוד אמר לכל הסיעות עמם נועד ולסיעות עמם ייפגש בהמשך, כי לאחר כינון הממשלה, הליכוד והחברות בקואליציה יבצעו איחוד רשויות מתוך כוונה, לדבריהם, לייעל את המערך המוניציפאלי ולהביא לאיזון בין מספר הרשויות למספר התושבים בכל רשות. בעבר ניסה שר הפנים מאיר שטרית לבצע מהלך דומה, דבר שקומם עליו ראשי רשויות רבים.

בסיום פגישת נציגי הבית היהודי עם נתניהו, אמר יו"ר הסיעה ח"כ דניאל הרשקוביץ': "הרצון של נתניהו להקים ממשלה רחבה עם קדימה הוא מבורך, אבל הכל שאלה של הסכמה על קווי היסוד". לדבריו, "למרות שיש דמיון באידיאלים שלנו לכל אחד יש את סדרי העדיפויות שלו".

אמש הסתיים היום הראשון של המשא ומתן הקואליציוני לאחר שנציגי הליכוד נועדו עם נציגי ישראל ביתנו, ש"ס ויהדות התורה. ח"כ סער סיכם את היום ואמר: "השיחות עם הסיעות היו טובות ועסקו בתוכן ולא בתיקים". לדבריו, "אם לא היו פערים, הייתי מופתע. להקים קואליציה זה לא דבר קל". סער הוסיף כי " בהמשך המו"מ גם אנו נבוא עם דרישות, למשל בתחום הכלכלי. היום בעיקר הקשבנו".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully