רה"מ: "השעיית גלעד לא תפגע בעסקת שליט"

עקב הביקורת שהושמעה על השעייתו של עמוס גלעד מחשש שהדבר ייפגע בסיכויי העסקה לשחרור שליט, מבהירים בלשכת רה"מ כי הוא מעולם לא עסק בשחרור החייל השבוי

פנחס וולף
23/02/2009

בעקבות הביקורת שעוררה השעייתו הלילה (שני) של ראש האגף המדיני-ביטחוני במשרד הביטחון, עמוס גלעד, והחשש שעלה שמא יפגע הדבר בסיכויים להביא לשחרורו של החייל השבוי גלעד שליט, הודיעה לשכת ראש הממשלה כי האלוף (במיל') גלעד מעולם לא עסק בשחרורו של החייל.

בהודעה שהוציאה הלשכה נאמר כי "בעקבות שורת פרסומים מופרכים, אנחנו מבהירים כי עמוס גלעד לא עסק מעולם ולא הוסמך לעסוק בעסקה לשחרורו של גלעד שליט. המגעים בנושא זה רוכזו כל כולם בלשכת ראש הממשלה ומטופלים ויטופלו על ידי עופר דקל. אין בעובדה שגלעד אינו יכול לשמש יותר כשליחו של ראש הממשלה לבין הטיפול בעניינו של גלעד שליט דבר וחצי דבר".

כמו כן, נכתב בהודעה כי "צר לנו על השימוש הציני והנלוז בעניינו של גלעד שליט בהקשר של הטיפול המשמעתי בעמוס גלעד. גם לאחר השהייתו של גלעד , אנו מנהלים מגעים, כולל בימים אלו ממש, בכל הקשור לעסקה לשחרור החייל החטוף".

עמוס גלעד הושעה מתפקידו לאחר שמתח ביקורת חריפה על ראש הממשלה אהוד אולמרט בראיון שהעניק ל"מעריב". מוקדם יותר היום, לאחר היוודע דבר השעייתו של גלעד, הביעו גורמים שונים חשש פן יפגע הדבר בעסקה לשחרורו של שליט.

בראיון לקול ישראל, אמר שר התשתיות בנימין בן אליעזר כי הוא "מתפלל שהצעד של אולמרט לא יפגע בשחרור שליט". ובהמשך הוסיף: "אם הייתי אהוד אולמרט הייתי עושה הכל כדי שבימים לפני שהוא עוזב את משרדו נראה את גלעד שליט בבית". ואילו יו"ר ש"ס אלי ישי פנה אל אולמרט בפומבי ואמר כי "משמעות השעיית עמוס גלעד בעיני הציבור היא עיכוב נוסף בשחרור שליט ולא זו כוונתך".

בנוסף, פרסם מטה החברים למען גלעד שליט הודעה בה נכתב כי זה "מצער ומדאיג שבזמן שחייל ישראלי נמק בשבי, מה שמעסיק את המנהיגים זה משחקי אגו. אם רק היו משקיעים חצי מהמאמצים שהם משקיעים בפוליטיקה פנימית בקידום שחרורו של גלעד הוא היה כבר בבית מזמן. אנו דורשים מממשלת ישראל להמשיך בתהליך לפי החלטת ישיבת הקבינט האחרונה ולהביא לשחרורו המיידי של גלעד".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully