פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   על מה זעם טרוויס השימפנזה?

   במשטרה בודקים האם התקף הזעם בו לקה טרוויס, שגרם לו לפצוע אישה קשה, קשור למחלה בה לקה, המלווה בהתקפי זעם

   על מה זעם טרוויס השימפנזה?

   (צילום: רויטרס. עריכת וידאו: גדי וינסטוק)

   המשטרה בקונטיקט בודקת האם התקף הזעם בו לקה טרוויס השימפנזה לפני כיומיים (שני), שגרם לו לפצוע את חברתה של בעליו באורח קשה, קשור למחלה זיהומית בה לקה, שיש לה תופעות לוואי של התקפי פסיכוזה. כך דיווח מפקד המשטרה המקומית. לדבריו, הוא התנהג מוזר במשך כל היום ואף קיבל תרופה נגד חרדה בתוך התה שלו.

   במשך שנים טרוויס השימפנזה היה סלבריטי בעיר מגוריו. הוא הופיע פעמים רבות בפרסומות טלוויזיה, כשהוא מבצע את הטריקים האהובים עליו, הכוללים אכילה בסכין ומזלג ושימוש במחשב. הוא אף כיכב בעבר בפרסומות לקוקה קולה ולרשת האופנה אולד נייבי.

   אך לפני יומיים משהו השתבש אצל טרביס, והוא תקף באלימות את החברה של הבעלים שלו, שהגיעה לבקר בביתם. בעקבות התקיפה נגרם לאורחת נזק חמור בפנים והיא עדיין מאושפזת במצב קשה. לאחר שתקף את האישה הסתער טרביס על שוטר, שירה בו למוות כהגנה עצמית.

   טרוויס, שהיה בן 14 ושקל 90 ק"ג, גדל במשך כל חייו כבן אדם לכל דבר. בעליו, סנדרה הרולד בת ה-70 שגידלה אותו מאז היה קטן,ואילפה אותו, בין היתר, השקות את העציצים, לשתות יין ,לצחצח את שיניו ולתפוס כדור בייסבול. מעולם לא היתה לו היסטוריה של אלימות.

   כאמור, למרות התרופה שהוכנסה לתה שלו, הוא הצליח לקחת את המפתחות ולצאת דרך הדלת האחורית. הוא החל להכות על מכוניות חונות, כשהוא מסמן שהוא רוצה לצאת לסיבוב. הרולד המודאגת מהתנהגותו הקשרה לשכנתה, חברתה הטובה קרלה נאש. לרוע המזל, ברגע שהיא הגיעה טרוויס תקף אותה ונשך את פניה.

   הרולד ניסתה להציל את חברתה על ידי תקיפת חיית המחמד האהובה שלה עם סכין מטבח, אך הוא המשיך במסעו ויצא לכיוון השוטר שהגיע למקום. השוטר ירה בו מספר פעמים מחשש לחייו וטרוויס נפצע והחל לדדות מהמקום. עד אז הגיעו עשרות שוטרים לזירה. הם עקבו אחר שובל הדם שהשאיר אחריו טרוויס ומצאו אותו שוכב בכלוב שלו כשהוא כבר מת.