משעל: "אין לכרוך את עסקת שליט ברגיעה"

ראש הלשכה המדינית של חמאס אמר בתום פגישתו עם מזכ"ל הליגה הערבית, כי "ישראל אחראית למכשולים לגיבוש הסכם רגיעה"

ניר יהב, כתבנו לענייני ערבים
17/02/2009

(צילום: רויטרס, עריכת וידאו: איילת שולמן)

"ישראל אחראית למכשולים שנתקלו בהם המאמצים המצרים לגבש הסכם רגיעה בכך שהציבה תנאים ברגע האחרון" – כך אמר (שלישי) ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל בתום פגישתו בדמשק עם מזכ"ל הליגה הערבית עמרו מוסא. לדברי משעל, "בלתי הגיוני לכרוך את סוגיית הרגיעה עם סוגיית שליט", הוסיף.

לדברי משעל, "רגיעה תושג רק אם ישראל תסיר את המצור ותפתח את כל המעברים לרצועת עזה". מוסא ומשעל דנו במצב ברשות הפלסטינית ובדרכים לגבש שיחות פיוס פנים-פלסטיניות. בחמאס מסרו כי השניים דנו גם בהסכם הרגיעה המתגבש ובעסקת חילופי השבויים בין ישראל לחמאס. טרם הפגישה אמר מוסא כי הוא מאמין שהפילוג הפנים-פלסטיני יסתיים בקרוב וכי יושג פיוס.

בימים האחרונים מאשימים בחמאס את ישראל בהכשלת המגעים לגיבוש הסכם רגיעה בכך שהיא דורשת לכלול את שליט במסגרת הסכם הרגיעה. לטענת בכירים בחמאס, הרגיעה הייתה אמורה להתחיל כבר ביום שבת אולם ישראל שינתה את עמדתה והחליטה לכרוך את עסקת שליט בהסכם הרגיעה.

אולם למרות ההתעקשות בחמאס על הפרדת שתי העסקאות, אמר היום בכיר בחמאס לעיתון "אל-חיאת" היוצא לאור בלונדון כי לארגון אין מניעה לסכם את עסקת שליט בטרם יסוכם הסדר הרגיעה. "אין לנו מניעה לגבש את עסקת שליט ולסיים את הפרשה לפני הרגיעה וזאת בתנאי שכל שמות האסירים והכמות שלהם יתקבלו על ידי ישראל", ציין. הבכיר אישר כי בכיר פתח מרוואן ברגותי כלול בעסקה ואילו המחלוקת נסובה סביב שחרורו של מזכ"ל החזית העממית אחמד סעדאת.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully