פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   300 מתפקדים במרצ קראו לאורון להתפטר

   חותמי העצומה קראו לאורון לפנות את מקומו לטובת זהבה גלאון. "בלעדיה אין סיבה לקיומה של הסיעה, היא חייבת להיות בכנסת"

   כ-300 חברים במפלגת מרצ חתמו הערב (שבת) על עצומה הקוראת ליו"ר המפלגה חיים אורון להתפטר מתפקידו בעקבות התרסקות המפלגה בבחירות. על עצומה חתמו מאה מחברי הועידה ועוד מאתיים מתפקדים. בין החתומים: ד"ר אלון ליאל, לשעבר מנכ"ל משרד החוץ, מיכל עדן, יו"ר פורום הנשים של מרצ ואחמד משהראווי, חבר מועצת עיריית ת"א יפו.

   בעצומה פונים החתומים לאורון במילים אלו: "תוצאות הבחירות הכו את כולנו מכה קשה. התוצאות הקשות הן אמנם לא רק תוצאות המהלכים הפוליטיים שהובלת, אך לא ניתן להעמיד בספק את העובדה שההתנהלות הפוליטית, בכללם חיבור עם התנועה החדשה לא תרמו לבחירה במרצ בבחירות האחרונות. אנו קוראים לך להסיק את המסקנות המתבקשות, להמשיך לפעול לקיומה של מרצ ולפנות את מקומך מרשימת מרצ לכנסת".

   רועי ילין, אחד מיוזמי העצומה, נימק לוואלה! חדשות את הסיבות לגיבוש העצומה: "ג'ומס (חיים אורון) בא לבקש את אמון ועידת מרצ לשריונים, או בשם אחר - הזזות של אנשים כאלו ואחרים שוויתרו על מקומם כדוגמת זהבה גלאון, זאת אחרי שמרצ כבר בחרה רשימה. הוא אמר שהוא לוקח על עצמו אחריות על כל המשתמע מכך. לקיחת אחריות זה אומר שכשנכשלים הולכים הביתה".

   ילין לא מסתיר את העובדה שסיבה עיקרית לכתיבת העצומה הוא שחברת הכנסת זהבה גלאון תיכנס לכנסת: "אני חושב שגלאון חייבת להיות חברת כנסת מטעם מרצ, בלעדיה אין סיבה לקיומה של הסיעה".

   לפני מספר ימים קראו 11 ארגוני נשים לאורון לפנות את מקומו לטובת גלאון. במכתב נאמר עוד כי על אחד הגברים המשובצים במקומות הראשונים לפנות את מקומו לטובת גלאון, המדורגת במקום הרביעי. גורמים בכירים במרצ אמרו לוואלה! חדשות בתגובה על הדברים, כי "מדובר בבקשה לא רלוונטית, משום שהדירוג המפלגתי נקבע על ידי מוסדות מרצ".