"משטרת חיפה מבצעת מעצרים פוליטיים"

מנהל מרכז 'מוסאוא', ששוחרר למעצר בית לאחר שנעצר אמש בהפגנה, מאשים את מפקד משטרת חיפה בשימוש בלתי חוקי בסמכויותיו

ניר יהב, כתבנו לענייני ערבים
09/02/2009

מנהל מרכז 'מוסאוא' לזכויות האזרחים הערבים בישראל, ג'עפר פרח, האשים היום (שני) את מפקד משטרת חיפה, ניצב משנה דודו בן עטיה, ואת מפקד המבצעים של המשטרה, איציק תורג'מן, בשימוש בלתי חוקי בסמכויות המשטרה לביצוע מעצרים פוליטיים שנועדו להגביל את חופש הביטוי של אזרחי המדינה הערבים. אתמול נעצר פרח במהלך הפגנה בחיפה נגד מפלגת "ישראל ביתנו" בחשד שתקף שוטר, ולבסוף שוחרר למעצר בית עד יום שלישי בבוקר.

לטענת 'מוסאוא', "עטיה ותורג'מן הנחו בחודש האחרון יחידות יס"מ לבצע מעצרים אלימים של סטודנטים באוניברסיטת חיפה וכן בביצוע מעצר של פעילי שלום בשכונת ואדי ניסנאס בשבועות האחרונים. אתמול, בפעם השלישית בחודש האחרון, סירב שופט לאשר בקשת מעצר של מפגין, והפעם מדובר דווקא במנהל מרכז 'מוסאוא'".

פרח האשים את המשטרה בשימוש כוחני בסמכויותיה: "בעשר בלילה הקצין ביקש לעצור אותי 24 שעות, וכשהם הבינו שהגשנו ערעור בפני שופט תורן מיהרו להגיש בקשה למעצר לחמישה ימים. זה שימוש ציני בסמכויות שניתנו לשיקול דעת קצין משטרה שמבזה את רוח החוק. מעצרים נקמניים נעשו בעיר לאורך כל החודש האחרון והם מעצרים פוליטיים שנועדו להגביל את חופש הביטוי".

בהפגנה שערך אתמול "המטה נגד גזענות ופשיזם" מול התיאטרון העירוני בחיפה מחו המפגינים נגד "הגזענות שמפיצים ליברמן ומפלגתו". המפגינים נשאו שלטים עליהם נכתב "בוא נדבר ברוסית על נאמנות", "לא מרימים ידיים" ו-"טרנספר לא יהיה".

דובר מרחב החוף במשטרה, רב פקד משה וייצמן, מסר בתגובה: "על מרכז 'מוסאוא' להפנות את טענותיהם למחלקה לחקירות שוטרים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully