פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   לחש לאמו את שמו של הרוצח - ומת

   המשטרה טוענת כי פענחה את פרשת הרצח של שלמה בן חמו מחוץ לסטקייה אותה ניהל בקריית אתא. הרקע: סכסוך הקשור לעסקי סמים

   בית משפט השלום בחיפה התיר היום (שלישי) לפרסום כי המשטרה טוענת כי פענחה את רציחתו של הצעיר שלמה בן חמו בן 28 מקריית אתא סמוך לסטקייה אותה ניהל בדרך זבולון בקריית אתא. בפרשה עצורים החשוד בירי, איתמר שאליתאל בין 23 ויצחק אלחיאני בן 28 החשוד בקשירת קשר לפשע.

   סגן ניצב מיכאל שפשק, מפקד היחידה המרכזית של משטרת מרחב חוף, אמר לוואלה! חדשות כי שאליתאל הסגיר את עצמו לפני כמה ימים אולם הוא מכחיש כל קשר למנוח, זאת למרות טענת המשטרה כי בעבר היו השניים חברים. לדבריו, בן חמו ושני החשודים עצמם הינם דמויות מוכרות למשטרה מתחום הסמים וההימורים וכי כמה ימים קודם לרצח פרצה תגרה בינם על רקע סכסוך הקשור לשליטה על אזור מכירת סמים.

   לטענת המשטרה, לפני כשלושה שבועות הגיע שאלתיאל סמוך לסטקייה כשהוא מצוייד באקדח. בן חמו יצא לשוחח עימו ואז נורה מטווח קצר. בן חמו רץ חזרה לסטיקייה וכשהוא מתבסס בדמו רגע לפני מותו, הספיק לומר לאמו כי "איתמר ירה בי".

   שפשק מסר כי החשוד השני בפרשה הודה שאכן היה לו קשר בעבר עם בן חמו. שקשק הכריז כי למרות שהשניים מכחישים כל קשר לפרשה בידי הימ"ר ראיות לכאורה הקושרות אותם לאירוע. נציג המשטרה אמר בימים הקרובים יוגש נגד השניים כתב אישום לבית המשפט המחוזי בחיפה. בדיון היום בבית המשפט לא נעתרה שופטת השלום תמר נאות פרי לבקשת אחד הסנגורים לא לפרסם את שמות החשודים כדי לא לפגוע בפרטיותם ובמשפחותיהם. היא האריכה את מעצרם עד ליום חמישי.