פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   לקראת ההשבעה: ביל קלינטון מפרגן לאובמה

   נשיא ארה"ב לשעבר פרגן לנשיא הנבחר והוא סבור כי נצחון אובמה מסמן את תחילת קץ הפילוג והמחלוקת בפוליטיקה האמריקאית

   נשיא ארה"ב לשעבר ביל קלינטון אמר היום (שני) כי הפוליטיקה האמריקאית ב-30 השנים הקרובות צפויה להתאפיין בתכליתיות ובאחדות לעומת הפילוג והמחלוקת שאפיינו אותה ב-40 השנים האחרונות. לטענת קלינטון, ניצחונו של אובמה מוריד את הווילון על התקופה שלאחר שנות ה-60, אז החלו לנצל נושאים שנויים במחלוקת ,כגון אחזקת נשק, על מנת לקדם מחלוקות אידיאולוגיות ורווחים פוליטיים. קלינטון אמר את הדברים במהלך פגישה עם ראשי עיר.

   קלינטון סבור שבעתיד הדמוקרטים והרפובלקנים ינסו לפנות לקהל רחב יותר של בוחרים בנושאים שונים. "לדעתי לא נמשיך בפוליטיקה של פילוג והרס שדרדרה אותנו במשך זמן רב מדי". כהונתו של קלינטון, דמוקרט, שנמשכה בין השנים 1993 ל-2001, התאפיינה בויכוחים פוליטיים סוערים עם הקונגרס, שנשלט על ידי רוב רפובליקני, גם כשארה"ב נהנתה משנים של שקט ביטחוני ושגשוג כלכלי.

   "המחלוקות הפוליטיות החריפות החלו לאחר ניצחונו של ריצ'ארד ניקסון בשנת 1968". אמר קלינטון. שהוסיף כי מאז האמריקאים חיו בשלום עם פילוג אתני ודתי. הוא סבור כי הניצחון של הדמוקרטים לא מסמל בהכרח נטייה שמאלה של ארה"ב, וכי המשך שליטתם לא מובטח.

   קלינטון לא חסך שבחים מאובמה, שניצח את אשתו הילרי במירוץ לראשות המפלגה הדמוקרטית בשנה שעברה. קלינטון תכהן כמזכירת המדינה בממשל אובמה. "אני חושב שהיא עושה עבודה מצויינת עד כה, גם בבחירות האישיות שלו - בעיקר לתפקיד מזכירת המדינה, וגם בהחלטות הפוליטיות שלו".