וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ויצמן מנסה לשכנע את ש"ס להשאר בקואליציה

27.12.1999 / 13:24

חילוקי דעות ב"שינוי" האם להכנס לממשלה במקרה שש"ס אכן תממש את איום הפרישה

נשיא המדינה עזר ויצמן, נפגש בשעה זו על פי בקשתו עם יו"ר ש"ס אלי ישי ועם מזכיר מועצת חכמי התורה רפאל פנחסי, זאת במטרה לשכנעם לפעול להשארת ש"ס בקואליציה. לפני כניסתו לפגישה, אמר ויצמן כי לש"ס אין שום סיבה לפרוש מן הממשלה בשעה בה עובד ראש הממשלה על פתרון לבעיית מעין החינוך התורני.
בתגובה לדברים האלו, אמר פנחסי כי לש"ס יש בהחלט סיבות לעזוב את הקואליציה וכי מועצת חכמי התורה המליצה לרב עובדיה יוסף להורות על פרישה כבר לפני מספר שבועות אך בניגוד לעמדתם, העדיף הרב להמתין. "הגיע הזמן שש"ס תפרוש מהממשלה הזאת", אמר פנחסי. "במשך כל החודשים שהיא יושבת בתוכה, מתייחסים אליה כאל בן חורג וצריך לעשות לזה סוף".

בתוך כך, ממשיכה הודעת הפרישה של ש"ס להסעיר כאשר נכון לשעה זאת, מתמקדת תשומת הלב בנעשה אצל היריבה הגדולה של ש"ס - סיעת שינוי. מוקדם יותר במהלך הצהרים, אמר ח"כ הסיעה, יוסי פריצקי כי מפלגתו תשמח להיכנס לקואליציה במידה וש"ס אכן תממש את איומה ותעזוב: "לא נכנסנו לכנסת כדי לשבת באופוזיציה", אמר פריצקי והוסיף כי בדעתו להיפגש עוד היום עם השר חיים רמון ועם יו"ר הקואליציה אופיר פינס בכדי לפלס את דרכה של שינוי אל הממשלה.
עם זאת, נראה כי הצהרתו זו של פריצקי, נאמרת בינתיים בעיקר על דעתו שלו וללא גיבוי של יתר ח"כי שינוי. זמן קצר, לאחר שאמר את הדברים שלעיל, הצהיר יו"ר שינוי, ח"כ טומי לפיד כי סיעתו אינה מתכוונת לרוץ אל הקואליציה של ברק. "איום הפרישה של ש"ס הוא לא יותר מעוד תרגיל של סחטנות", אמר לפיד. "אני לא חושב שכדאי לחגוג עדיין את העזיבה ובכלל נראה לי שכל העניין הוא עוד טריק שרקחו ביחד יוסי שריד ואלי ישי בכדי לחזק את מעמד שניהם".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully