"בוריסוב צריכה להישאר במעצר להגנתה"

כך טענה הפקרליטות בדיון בבקשה לשחרר למעצר בית את אולגה בוריסוב הנאשמת ברצח בנה בן ה-4. ההחלטה תתקבל בימים הקרובים

עדי שמחוביץ
30/12/2008
גדעון צנטנר

(צילום: גדעון צנטנר, עריכת וידאו: ענת ברק)

בית המשפט העליון דן הבוקר (שלישי) במעצרה של אולגה בוריסוב, הנאשמת ברצח בנה בן הארבע. משפטה של בוריסוב עתיד להיפתח רק ביולי 2009, כמעט שנה לאחר הרצח, ועל כן טוען סניגורה עו"ד יוסי זילברברג, כי בשל מצבה הנפשי ובשל מועד המשפט המאוחר יש לשחררה למעצר בית. "לאורך כל התיק מסתבר שמדובר באשה שהתנהגותה כאם היתה למופת, וגם הפרקליטות מסכימה עם זה", טען. "אי לכך, לא הגיוני שאם תעשה מעשה כזה לבנה האהוב. שנה לפני האירוע היא ניסתה להתאבד ומצבה הנפשי היה גרוע".

הפרקליטות טענה מצידה כי שילוב הנסיבות הוא שהביא את בוריסוב לעשות את המעשה הנורא והלא צפוי הזה, וטענו כי בוריסוב אמנם אינה מהווה סכנה לכלל ציבור, אבל היא כן מהווה סכנה לעצמה, ולכן היא צריכה להישאר במעצר. ההחלטה האם בוריסוב תשוחרר למעצר בית תינתן בימים הקרובים.

אילן יהודה, בעלה של בוריסוב, העביר מכתב לשופט אליקים רובינשטיין, בו ביקש "רחמים" מבית המשפט. עו"ד זילברברג התייחס לעניין ואמר: "הוא חייב אותה לצידו כדי לעבור את הכאב הזה ביחד. אי אפשר לצפות את הטרגדיה האיומה שקרתה להם". השופט התיר ליהודה להיפגש עם אולגה מיד לאחר הדיון.

אחיו של יהודה ואמו נכחו בדיון ואמרו כי אין להם כל כעס כלפי אולגה. "מה שקרה היה עניין רגעי. אנחנו אוהבים אותה וצריכים לתמוך בה אנחנו עושים את זה בשביל אילן ובשבילה". המשפחה המשיכה להפנות אצבע מאשימה כלפי המערכת, שלטענתה התרשלה בטיפול בבוריסוב לפני המעשה.

  • אולגה בוריסוב

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully