14 שנות מאסר לאב שניסה לרצוח אחד מילדיו

האב הורה לשני בניו התאומים לבלוע כדורים ואף חנק אחד מהם, משום שהפריעו לו לישון. השופטים: "המסר חייב להיות ברור ונוקב"

קובי מנדל

ביהמ"ש המחוזי בחיפה גזר היום (רביעי) על אב מסכנין 14 שנות מאסר, לאחר שהורשע בנסיון לרצוח את אחד מילדיו ובתקיפתו של השני בנסיבות מחמירות. האב הורה לבניו התאומים בני התשע לבלוע כדורים, וחנק אחד מהם עד שהוא איבד את הכרתו. האב ביצע את המעשה, משום שהתעצבן על כך שהילדים הפריעו לישון.לאחר מכן נסע האב לתחנת המשטרה ודיווח כי הרג את בנו.

במסגרת הסדר טיעון אליו הגיעו הצדדים הומר האישום שייחס לאב נסיון לרצח לתקיפה בנסיבות מחמירות ביחס לאחד מילדיו, ואילו ביחס לילד השני נותרה עבירת נסיון הרצח בעינה.

הרכב השופטים, אילן שיף, חני הורוביץ וצילה קינן, ציין כי חובה להחמיר בעונשו של הנאשם וכי: " מעשיו הקשים בשני הילדים הקטינים הינם מעשי אלימות מחרידים. המסר העונשי הנדרש לגבי עבירות אלימות כה קשות המתבצעות בידי ההורים כלפי ילדיהם חייב להיות ברור ונוקב."

הרכב השופטים הוסיף בין היתר, כי במצבו הנפשי של הנאשם אין כדי להצדיק סטייה ממגמת הענישה המחמירה. ממצאי הבדיקה הפסיכיאטרית שללו קיומה של מחלת נפש אצל הנאשם. עוד הוסיף הרכב השופטים כי חומרת עבירת נסיון הרצח היא בכך שהנאשם התכוון לגרום למותו של הקטין וחומרתה של העבירה אינה נמדדת רק בתוצאה אלא גם ובעיקר בכוונה. מות הקטין נמנע לא בזכות הנאשם אלא על אף מעשיו שכוונו לתוצאה קטלנית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully