מסתמן: רוצח נהג המונית יוכרז בלתי שפוי

ביהמ"ש יקבל את חוות הדעת לפיהן ז'וליאן סופייר, שהודה ברצח נהג מונית מירושלים לפני שנה וחצי, אינו שפוי. משפחת הנרצח: "אין חוק בארץ"

עדי שמחוביץ
16/12/2008

בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה היום (שלישי) את בקשת הפרקליטות למינוי פאנל מומחים לבדיקת שפיותו של ז'וליאן סופיר, בן 27, עולה מצרפת שהודה שרצח לפני כשנה וחצי את תייסיר קראקי, נהג מונית בן 35 מבית חנינא במזרח ירושלים.

לדברי סנגוריו של סופיר, עורכי הדין יהודה פריד וטל גבאי, משמעות הדבר היא שבית משפט יקבל את חמש חוות הדעת שהוגשו מטעם ההגנה ומטעם בית המשפט וקבעו כי סופיר לא היה שפוי בעת ביצוע הרצח.

"אנחנו מברכים על החלטת בית המשפט שקיבל את עמדת ההגנה וקבע שאין צורך בפאנל מומחים ודחה את טענת הפרקליטות שקיימות סתירות לכאורה בין חוות הדעת שהוגשו מטעם בית המשפט ומטעם ההגנה. המשמעות של ההחלטה היא שככל הנראה בית המשפט יאמץ את הקביעה שסופייר לא היה כשיר בעת הרצח. אנחנו נסכם את הדברים ונחכה לפסק הדין. לדעתנו בית המשפט לא יוכל להכריע אחרת מאחר וחוות הדעת נחרצות לעניין אי שפיותו של סופיר והמשמעות היא שהנאשם יישלח לבית חולים עד שיבריא".

"החלטתי לרצוח ערבי"

לפני כשנה וחצי נמצאה גופתו של קראקי בדירה ברחוב יונה הנביא בתל אביב. על הגופה נמצאו סימני אלימות קשים. לפי כתב האישום, קראקי הסיע את סופיר במוניתו מירושלים לתל אביב. כשהגיעו, סופיר הזמין את הנהג לעלות לדירתו, שם שיסף את גרונו ודקר אותו עשרות פעמים. זמן קצר לאחר מכן הוא נעצר באמצע הרחוב, כשבגדיו מגואלים בדם והודה: "החלטתי לרצוח ערבי".

אם אכן יקבל בית המשפט שחוות הדעת שהוגשו לו, פירוש הדבר שלא תהיה לסופיר אחריות פלילית לעבירה שביצע. אין מחלוקת בין הצדדים על כך שהוא אכן זה שביצע את הרצח אלא רק בדבר שפיותו בעת שביצע אותו.

סנגוריו של הנאשם התייחסו גם לטענת משפחתו של קראקי לפיה היו שלושה אנשים שביצעו את הרצח ואילו רק אחד מהם הועמד לדין ואמרו שחד משמעית נקבע שרק סופיר הוא זה שביצע את הרצח ושלא היו לא שותפים.

משפחתו של קראקי אמרה לאחר הדיון: "אנחנו מחכים לחוק מאלוהים. בארץ הזו אין חוק". משפחתו של הנאשם סירבה להגיב. מהתביעה נמסר "כי יש להרשיע את הנאשם על-פי הודאתו ויש לדחות את התיזה הרפואית המוצעת בחוות הדעת הפסיכיאטריות משום שהן אינן עולות בקנה אחד עם ראיות התביעה אשר הוגשו לבית המשפט".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully