השופטות התווכחו, היורה מחברון במעצר בית

שופטת ביהמ"ש המחוזי החמירה את תנאי מעצר הבית של זאב בראודה וביקרה את החלטת ערכאת השלום: "האמירות מיותרות"

עדי שמחוביץ
גדעון צנטנר

(צילום: גדעון צנטנר, עריכת וידאו: גדי וינסטוק, קריינות: אילן שניג)

בית המשפט המחוזי בירושלים שחרר היום (חמישי) למעצר בית מלא בתנאים מגבילים את זאב בראודה, שנראה יורה בפלסטיני סמוך לחברון. ביהמ"ש אף החמיר את התנאים שקבעה אתמול השופטת מלכה אביב בבית משפט שלום בירושלים, ששחררה את בראודה למעצר בית חלקי. השופטת אפעל גבאי גם מתחה ביקורת על החלטת בית משפט השלום.

"ההתבטאות לפיה אין מסוכנות ,לא מתאימה, עוררה עדים רבים וכנראה היתה מיותרת", ציינה השופטת אפעל גבאי והוסיפה כי העובדה שלא מתקיימים הליכים משפטיים נגד תוקפיו של בראודה לא יכולה להוות שיקול בעניין שחרורו. אתמול הוגש כתב אישום נגד בראודה בגין בחבלה בכוונה מחמירה. לפי האישום, במעשיו, "פצע בראודה או גרם חבלה חמורה לשני בני אדם, שלא כדין, או ניסה שלא כדין לפגוע באדם באמצעות קליע, וכל זאת בכוונה להטיל באדם נכות או מום או לגרום לו חבלה חמורה".

בכתב האישום נאמר כי ביום שבו פונה בית המריבה בחברון עבר בראודה סמוך לביתה של משפחה פלסטינית, עלה על תלולית המובילה לכיוון הבית, שלף אקדח אשר נשא על גופו וצעק לחלק מבני המשפחה אשר היו מחוץ לבית להיכנס לביתם. חוסני מטריה, אחד מבני המשפחה, התקרב אל הנאשם ואמר לו כי זהו ביתו, וכי על הנאשם לעזוב את המקום. במהלך חילופי הדברים שהיו בין הנאשם וחוסני, היכה הנאשם את חוסני, ירד מהתלולית, וכיוון את אקדחו לעבר חוסני. צעיר נוסף שהיה יחד עם הנאשם החל להתרחק מהמקום.

אביו של מטריה הגיע למקום וביקש ממנו להתרחק מהמקום. בין הצדדים המשיכו חילופי דברים, ובמהלכם דחף הנאשם את האב. בהמשך, ולאחר שבני משפחה נוספים ניסו להרחיק את הנאשם מהמקום, ירה הנאשם לעבר בני משפחת מטריה. ירייה ראשונה עברה בסמוך לראשו של רדואן זיאדה, ויריה שניה פגעה בחזהו של חוסני מטריה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully