פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   רשימת השמאל החדשה חוזרת לוועדה המסדרת

   בפורום יהיו חברים בין היתר פרופ' מרדכי קרמניצר, פרופ' אבנר דה שליט והמוסיקאית שרון קנטור. גורמים במרצ מתנגדים לשריונים

   תנועת השמאל החדשה בחרה השבוע את הפורום שיבחר את מועמדי התנועה לכנסת. פרופ' מרדכי קרמניצר יהיה יו"ר הפורום, ובין החברים בפורום יהיו פרופ' אבנר דה שליט, גדליה גל, ניבה לניר ושרון קנטור. הפורום יתכנס בסוף השבוע כדי לקבוע קריטריונים לקביעת מועמדי התנועה לכנסת. תנועת השמאל החדשה הוקמה כדי ליצור יחד עם מרצ כוח פוליטי גדול יותר של השמאל, אך בתוך מרצ ישנם גורמים שלא מרוצים מהסידור החדש ודואגים שמא יידחקו למקומות לא ריאליים.

   גורמים בהתארגנות השמאל החדשה מסרו כי, "מובן שיש מחאה בקרב אנשי מרצ על השריונים, אולם צריך לזכור שההתארגנות מביאה כוח אלקטורלי ולכן השריון הוא דבר צודק. בכל מקרה, השאלה הזו תובא להצבעה בוועידת מרצ שתתכנס ב-22 בחודש, ולכן אין כאן דבר לא דמוקרטי". אגב, גם את הנציגים לכנסת, מרצ בוחרת באמצעות הוועידה.

   בשבוע שעבר ערכה התארגנות השמאל החדשה את כנס היסוד שלה. "מפלגת האדישים והמיואשים היא היעד המרכזי של התנועה שלנו. אם נצליח לפנות אליה נשנה את יחסי הכוחות", אמר בכנס יו"ר מרצ חיים אורון. הוא הבהיר כי אם תוקם ממשלת ימין בראשות יו"ר הליכוד בנימין נתניהו, תפעל מפלגתו באופוזיציה על מנת "לייצר אלטרנטיבה למדיניות הממשלה". לדבריו, "ביבי נמצא בכיס של יו"ר ש"ס אלי ישי. הצבעה לנו היא הצבעה נגד הקואליציה שלהם".

   לכנס, שנערך באולם "צוותא" בתל אביב הגיעו כ-300 בני אדם. בכנס נכחו בין היתר, יוזמי ותומכי ההתארגנות החדשה ובהם פרופסור מרדכי קרמניצר, גלעד שר, ניר ברעם וד"ר אבנר בן זקן. באירוע השתתפו גם חבר הכנסת לשעבר עוזי ברעם, מנכ"ל משרד ראש הממשלה לשעבר יוסי קוצ'יק, צלי רשף, מראשי תנועת "שלום עכשיו" וההיסטוריון פרופ' אביעד קליינברג. באולם נראו גם אנשי רוח ובידור כמו המחזאי יהושע סובול, השחקן גברי בנאי, הזמר דיוויד ברוזה, הסופר עמוס עוז והעיתונאי והשחקן אלכס אנסקי.