פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   "בכירים אמריקאים נפגשו עם בכירי חמאס"

   אתר פלסטיני דיווח, כי לאחרונה נערכו ברמאללה מספר פגישות בהן דנו הבכירים בעסקה לשחרור שליט והסכם הרגיעה עם ישראל

   בכירים אמריקאים ואירופים נפגשו באחרונה בחשאי עם בכירים בחמאס, ביניהם חברי הפרלמנט של הארגון איימן דרארמה, סמירה חלאיקה, מונא מנסור ובאסם זעאריר. כך דיווחו היום (ראשון) מקורות פלסטינים המוגדרים "מהימנים" לאתר חדשות פלסטיני. לדברי המקורות, בפגישות דנו הצדדים בשורה של נושאים, ביניהם העסקה לשחרור החייל החטוף גלעד שליט, הסכם הרגיעה עם ישראל והמצב הפנים-פלסטיני.

   המקורות מסרו כי הבכירים האמריקאים הם אלו שביקשו להיפגש עם בכירי חמאס מתונים במטרה לשמוע כיצד לדעתם ניתן לפתור את המשבר שחווה הארגון וכיצד ניתן יהיה להביא להסרת המצור המוטל על רצועת עזה. לטענת המקורות, הפגישות נערכו לפני כחודש ברמאללה.

   המקורות ציטטו בכיר חמאס שהשתתף בפגישות באמרו כי ארגונו "ביקש מהבכירים האמריקאים שישכנעו את הממשל האמריקאי להכיר בלגיטימיות של חמאס וממשלתו ברצועת עזה, ולפעול מולה כרשות לגיטימית שנבחרה על ידי הציבור הפלסטיני". לדברי המקורות, שני הצדדים סיכמו להיפגש שוב בקרוב בגדה.

   העיתון הלבנוני "אל-אחבאר" דיווח אתמול כי ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, שיגר מכתב לנשיא האמריקאי הנבחר ברק אובמה, בו הוא ברך אותו על היבחרו וביקש ממנו להכיר בחמאס. משעל קרא לאובמה שישלח את מקורביו להיפגש עם בכירי חמאס "בכל מקום ובכל עת" שיחפוץ משרד החוץ האמריקאי.