הח"כ לשעבר עופר חוגי נשלח ל-3 שנים בכלא

בית המשפט העליון קיבל את ערעור הפרקליטות והחמיר את עונשו של חבר ש"ס משנתיים לשלוש שנות מאסר. חוגי הורשע בעבירות מרמה

עדי שמחוביץ
גדעון צנטנר

(צילום: גדעון צנטנר, עריכת וידאו: יאיר דניאל)

בית המשפט העליון החמיר הבוקר (חמישי) בעונשו של חבר הכנסת לשעבר עופר חוגי (ש"ס), שהורשע לפני כשנתיים בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ובשימוש כוזב במסמכי תאגיד. השופטים קבעו, כי חוגי ירצה שלוש שנות מאסר בפועל במקום שנתיים, שגזר עליו בית המשפט המחוזי בירושלים. בנוסף, יצטרך חוגי לשלם קנס כספי בגובה 200 אלף שקל, במקום 12 אלף שקל.

בכך קיבל בית המשפט העליון את הערעור שהגישה פרקליטות המדינה על קולת העונש. "בהתחשב בהיקף העבירות, חומרתן וריבוי הפרשות בהן הורשע המערער ראינו לנכון לקבל את ערעורה של המדינה", כתבו השופטים אליעזר ריבלין, יורם דנציגר ואליקים רובינשטיין. "כמו כן", הוסיפו השופטים, "הקנס שהוטל על המערער אינו משרת את שיקולי הגמול הנוגעים לעבירות שבהן הורשע".

עו"ד אלעד פרסקי, נציג הפרקליטת, הביע שביעות רצון מהחלטת השופטים: "חשיבות תיק זה מבטאת את ההתייחסות הנכונה בין המעשים", אמר, "במיוחד כשמדובר בשליחת יד לקופת הציבור ולכספי הציבור. אנו מקווים שהתוצאה שהשגה תביא להרתעה".

עו"ד רינת לוי, פרקליטתו של חוגי, אמרה בתגובה כי "התוצאה מאוד קשה. לא ציפינו לכך. חשבנו ששיכנענו בטיעונים, והיו לנו טיעונים כבדיי משקל. עם זאת, אנו מכבדים את החלטת בית המשפט". לדבריה, חומרת העונש מעוררת תמיהה, משום שחוגי לא נטל כספים לכיסו.

ח"כ חוגי הורשע לפני כשנתיים בבית המשפט המחוזי בירושלים על עבירות שביצע בעת שכיהן בין השנים 1997 ל-1999 כמנכ"ל רשת "מעיין החינוך התורני" - רשת עמותות שנוסדה למטרות חינוך על ידי ש"ס. בעקבות גזר הדין, הגיש חוגי ערעור על עונשו, אך בית המשפט העליון דחה אותו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully