סיקור מיוחד - בחירות לרשויות המקומיות

שטרית ילמד את ראשי הערים החדשים איך לנהל

שר הפנים שטרית זימן את ראשי הרשויות החדשים וחברי המועצה הנכנסים לכנס הכשרה מיוחד בן 3 ימים שיתמקד בניהול תקין

פנחס וולף
12/11/2008

שר הפנים מאיר שטרית שיגר הבוקר (רביעי) מכתבי ברכה למנצחים בבחירות לרשויות המקומיות .שטרית זימן את ראשי הרשויות החדשים וחברי המועצה הנכנסים לכנס הכשרה מיוחד בן שלושה ימים שיתקיים בתחילת החודש הבא .

מדובר במפגש ארצי שיתמקד בתכנים המרכזיים החשובים לראש רשות עם כניסתו לתפקיד וכן הכשרה בסיסית לחברי המועצה שתתמקד בתפקידי הנבחר וסמכויותיו, בהתייחס לסביבה החוקית ,התקציבית והתכנונית של הרשות המקומית. כמו כן יעברו חברי המועצה החדשים השתלמות כללית לקראת מילוי תפקידם .

בכנס יעברו ראשי הרשויות החדשים מערך הכשרה שיתמקד באופן הנכון לניהול כספי , תקציב ומימון ברשות המקומית וכן ניהול רשות בתנאי משבר, נהלי תכנון ובניה, ודרכי עבודה מול משרד הפנים. דגש מיוחד יינתן בסוגיות של חוק, אתיקה, משפט ומנהל תקין ברשות המקומית.

משרד הפנים יעניק סיוע אישי לבכירים וראשי רשויות בכניסה לתפקיד. סיוע אשר נועד לאפשר לבעלי התפקידים לשכלל את סגנונם הניהולי, וליישם כלים ניהוליים חדשים תוך הכרות טובה יותר עם הסביבה הארגונים בה הם עתידים לפעול .

השר שטרית העביר במכתבו לראשי הרשויות המרכזיים מסר מרכזי לפיו: "חברי הרשויות החדשים ייווכחו במהלך כהונתם כי עשייה כרוכה במפגש עם דעות ורעיונות של אחרים ופעולה במסגרת של משאבים ואילוצים נתונים". לדבריו, "יש למצוא את הדרך הטובה לקידום טובת הציבור וזאת בדרך של הידברות, שכנוע, משא ומתן גיבוש הסכמות וכיבודן. תקוותי כי תוכל להגשים את כל תוכניותיך ."

  • מאיר שטרית

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully