כבוד השופט, רכשנו את הזהב הגנוב מהמשטרה

חלפן כספים ושניים מעובדיו נעצרו בחשד להחזקת רכוש גנוב .הם מצידם טענו כי קנו את את הסחורה במכירה פומבית של המשטרה

  • יהלומים
  • זהב
נתיב נחמני

חלפן כספים תושב ירושלים ושניים מעובדיו נעצרו היום (שלישי) בחשד להחזקת זהב ותכשיטים הנחשדים כגנובים בשווי מאות אלפי שקלים. בדיון שנערך היום להארכת מעצרם, טענו השלושה כי קנו את הרכוש במכירה פומבית שערכה המשטרה. נוכח טענות החשודים, דחתה השופטת שולמית דותן את מתן החלטה למחר כדי ללמוד את חומר הראיות.

שלשום פשטו חוקרי מחלק התשאול של מחוז ירושלים של משטרת ישראל, על הסוכנות להמרת כספים בה עובדים החשודים והחרימו משם זהב ותכשיטים החשודים כגנובים. בנוסף, פשטו הבלשים גם על ביתו של בעל העסק, שם איתרו רכוש נוסף.

הבוקר הובאו שלושת החשודים לבית משפט השלום בירושלים בחשד להחזקת רכוש גנוב, קשירת קשר לביצוע פשע ושיבוש מהלכי משפט. המשטרה טענה כי בדיקה שערכה העלתה כי כל הרכוש נגנב, אך עדיין לא איתרה את בעליו.

הגונב מגנב פטור?

החשודים, באמצעות פרקליטם עו"ד אריאל עטרי טענו כי זאת הפעם השלישית בשנה האחרונה שהמשטרה פושטת על בית העסק שלהם ומחרימה את הרכוש. לטענתם, בשש הפעמים הקודמות הרכוש הוחזר להם לאחר בדיקה קצרה. הם ביקשו מבית המשפט כי גם הפעם תערוך המשטרה את בדיקותיה ותשחררם.

לטענת בעל העסק, חלק נכבד מהסחורה שהוחרמה נרכש במכירות פומביות שעורכת מידי פעם המשטרה ברכוש החשוד כגנוב. פרקליטם טען כי גם אם החפצים גנובים, עצם החזקת אינם יכולה להיחשב כעבירה כיוון שהרכוש נמכר על ידי המשטרה ואף טען כי דבריו מגובים בקבלות ובמסמכים המתעדים את הרכישות.

לדברי החשודים, הקבלות עצמן הוחרמו גם הן על ידי המשטרה וכשפרקליטם שאל את נציג המשטרה האם החוקרים ניסו לאמת את גרסת החשודים באמצעות אותם המסמכים, השיב נציג המשטרה כי הפעולה טרם בוצעה. השופטת בחרה כאמור שלא לתת את החלט,ה בנוגע לחשדות המיוחסים לשלושה ודחתה את המשך המשפט למחר. "זאת שערורייה שהמשטרה מוכרת לאזרחים חפצים גנובים ואחר כך מאשימה אותם בהחזקתם", אמר עו"ד עטרי לוואלה! חדשות. לדבריו, "אין לי ספק שמרשיי ישוחררו תוך זמו קצר ואף יקבלו התנצלות מהמשטרה".
מהמשטרה נמסר כי " דבריה יאמרו בבית המשפט".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully