עתירה: לרה"מ אין סמכות לנהל מו"מ מדיני

ח"כ לבנת הגישה עתירה לבג"ץ, בעקבות החלטת היועמ"ש, כי ממשלת מעבר יכולה לנהל מו"מ. "אסור לנהל מו"מ כה גורלי כשרה"מ התפטר"

עדי שמחוביץ

ח"כ לימור לבנת (ליכוד) הגישה הבוקר (שני) עתירה דחופה לבג"ץ, בעקבות עמדתו של היועץ המשפטי כי לממשלת מעבר סמכות לנהל משא ומתן מדיני. בעתירה, שהוגשה נגד ראש הממשלה אהוד אולמרט, ממשלת ישראל והיועץ המשפטי לממשלה מני מזוז, דורשת לבנת נימוקים לגבי כוונת הממשלה להמשיך בהליכי משא ומתן עם הפלסטינים ועם סוריה וזאת, למרות שמדובר בממשלת מעבר.

"המשך ניהול מגעים מדיניים בתקופה הקצרה שנותרה עד להחלפת הממשלה הנוכחית, חורג ממתחם הסבירות. לא קיים צורך ציבורי חיוני לנהל את המשא ומתן, ואסור לנהל משא ומתן כה חשוב וגורלי על ידי ראש ממשלה מתפטר, כאשר נסיבות התפטרותו ידועות, וכאשר הוא לא עומד לשוב ולכהן כראש ממשלה לאחר הבחירות הבאות", נכתב בעתירה.

לבנת גם הזכירה את עמדת שופטי העליון בעניין בחירת שופטים, שטענו כי לא ניתן למנות שופטים בזמן ממשלת מעבר: "לא יתכן שהרשות המחוקקת והרשות השופטת יכנסו לפסק זמן, אולם ראש הרשות המבצעת, ייזום מהלכים מדיניים חדשים וייקבע עובדות בעניינים גורליים".

ד"ר חיים שיין, מומחה למשפט חוקתי במכללת "שערי משפט", תומך אף הוא בעתירתה של לבנת. לדבריו, "לא מובן כיצד בזמן שנשיאת בית המשפט העליון אוסרת על מינוי שופטים חדשים בתקופת ממשלת מעבר, רשאית אותה ממשלה לקבל החלטות ואולי אף לוותר על רמת הגולן".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully