91 שנה להצהרת בלפור: "חמאס ימשיך להתנגד"

לטענת הארגון, מאז ההצהרה בה הביעה בריטניה תמיכה בהקמת בית לאומי לעם היהודי, העם הפלסטיני הוא שמשלם את המחיר

ניר יהב, כתבנו לענייני ערבים
02/11/2008

במלאת 91 שנים לפרסום הצהרת בלפור, במסגרתה הכריזה בריטניה כי תתמוך בהקמת בית לאומי לעם היהודי בארץ ישראל, פרסם היום (ראשון) חמאס הודעה שבה הוא הטיל על הקהילה הבינלאומית ובראשה בריטניה את האחריות ההיסטורית והמוסרית על כל הטרגדיות והאסונות שאירעו לפלסטינים בעקבות ההצהרה. "ההצהרה המקוללת נתנה לציונים מה שלא מגיע להם, ומאז עמנו משלם", נכתב.

"הציונים ביצעו את מעשי הטבח הקשים ביותר, במהלכם נהרגו ונפצעו מאות אלפי פלסטינים ונעצרו שליש מהעם הפלסטיני", נכתב עוד. "פלסטין היא אדמה ערבית, בעלת זהות איסלמית, ולאף אחד אין שום זכות לוותר על סנטימטר ממנה. על כן, כל הסכם שיפגע בזכות ההיסטורית של עמנו, ייחשב כמבוטל ובלתי לגיטימי ולא נכיר בו".

חמאס הבהיר בהודעתו עוד כי בכוונתו להמשיך בהתנגדות "בכל דרך אפשרית, על מנת להשיב לנו את זכויותינו". בהודעה נמסר כי העם הפלסטיני עומד מאחורי אסטרטגיית ההתנגדות ואין בכוונתו להתנער ממנה.

פלגים פלסטינים ברצועת עזה פרסמו גם הם הודעה במלאת 91 שנים להצהרת בלפור, בה הם ביקשו מהרשות הפלסטינית להפסיק ולנהל משא ומתן עם ישראל. הפלגים דרשו עוד מבריטניה להתנצל על הצהרת בלפור "הנפשעת" וקראו למדינות ערב לסייע לפלסטינים הנתונים למצור בעזה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully