מתנחלים איימו, מפקד האוגדה ביטל את הביקור

מפקד אוגדת איו"ש אמור היה להרצות בישיבה באפרת, אך הודיע על ביטול לאחר שפעילי ימין איימו לפוצץ את האירוע. צה"ל: הסיבה היא אילוצי לו"ז

יהושע בריינר

האם צה"ל נכנע לימין הקיצוני? מפקד אוגדת יהודה ושומרון תא"ל נועם תיבון ביטל את ביקורו שתוכננה להיום (ראשון) בישיבה תיכונית באפרת שבגוש עציון, זאת לאחר שהימין הקיצוני איים לפוצץ את האירוע ולמנוע את הופעתו. תיבון היה אמור לשאת דברים בפני תלמידים הישיבה התיכונית "נווה שמואל" בדבר הצורך בגיוס לצה"ל. משנודע על ביקורו הצפוי, התלהטו הרוחות בקרב חלק מהמתנחלים שהתנגדו לבואו ואף הופצו כרזות ברחבי הגדה הקוראות להגיע לישיבה ולמנוע את הרצאתו של תיבון. במהלך סוף השבוע הודיע תיבון להנהלת הישיבה כי הוא אינו יכול להגיע לישיבה בעקבות בעיות בלוח הזמנים.

בחודשים האחרונים הפך תא"ל תיבון לאחד מאויבי הימין הקיצוני ונוער הגבעות, זאת בעקבות הוצאת צווי הרחקה מנהליים לארבעה פעילים מרכזיים. גם אירועי השבוע האחרון במאחז פדרמן-תור הסמוך לקריית ארבע תרמו מאוד לעוינות נגדו. רבים מהמתנחלים רואים בתיבון אויב עוד מימיו כמפקד החטיבה המרחבית חברון, בטענה כי החופש שהקנה לפלסטינים במקום גרם לרצח של אחד מהמתנחלים. "נועם תיבון הוא פושע גירוש", אומר גורם בקרב המתנחלים, "ואנשים מסוגו צריכים לדעת שאנחנו לא שוכחים ולא סולחים. נרדוף אותו לכל מקום עד שיפרוש מהצבא".

"אני מקווה שהוא בסך הכל דחה את ההרצאה", אומר ראש המועצה המקומית אפרת אלי מזרחי לוואלה! חדשות, "אבל אם מדובר בביטול אני חושב שזו כניעה לקיצוניים. אסור לנו לתת להם למנוע מקציני צה"ל להגיע ליישובים, ובעיקר לא ניתן שמספר כל כך קטן של אנשים יכפו את דעתם. אני מתכוון אישית לפנות לתא"ל תיבון ולבקש ממנו להגיע לאפרת. אין לו ממה לחשוש".

מדובר צה"ל נמסר כי "הדחייה במפגש שאמור היה להיערך נובעת מאילוצי לוחות זמנים. הדחייה תואמה עם מארגני האירוע וכל אמירה אחרת הינה הבל ורעות רוח. קציני פיקוד מרכז הבכירים מקיימים שיח שותף ויומיומי עם נציגי ההתיישבות באזור".

אין זו הפעם הראשונה שבה קצין בכיר מבטל ביקור ביהודה ושומרון. לפני מספר חודשים ביטל האלוף גרשון הכהן הרצאה במתנ"ס גוש עציון, בעקבות איומים לפיצוץ האירוע ומניעתו. גורמים בקרב הימין הקיצוני איימו למנוע את "המופע של מפקד הגירוש", שכן הכהן עצמו היה מפקד הפינוי בגוש קטיף במהלך ההתנתקות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully