חשד: ראש עמותה לחולי סרטן מעל בתרומות

מנכ"ל עמותת "חיינו", אשתו ועוזרו נעצרו בחשד לגניבת כספי תרומות. החשד: הצ'קים שקיבלו הומרו למזומן שנכנס לכיסם הפרטי

עדי שמחוביץ ונתיב נחמני
30/10/2008
גדעון צנטנר

(צילום: גדעון צנטנר, עריכת וידאו: נעמה דרור)

התיק נסגר מחוסר אשמה. בית משפט השלום בירושלים האריך ביום אחד את מעצרו של יעקב פינסקי, מנכ"ל עמותת "חיינו", החשוד במעילה בכספים שנתרמו לעמותה. אישתו, קרן, ועוזרו, בנימין גולדשטיין, החשודים אף הם כמעורבים במעילה, שוחררו למעצר בית.

השלושה נעצרו לפנות בוקר (חמישי) על ידי חוקרי מפלג ההונאה של משטרת ירושלים, בעקבות תחקיר ששודר אמש בתוכנית "כלבוטק". עמותת "חיינו" הוקמה כדי לסייע לילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם. השלושה חשודים שהכניסו חלק מכספי התרומות לכיסם, לאחר שהלבינו אותו באמצעות חלפן כספים מקומי.

לוואלה חדשות! סיפרו מתנדבים בעמותה שבאו לחזק את ידו של פינסקי בדיון להארכת מעצרו כי הפרסום אתמול ב"כולבוטק" הרס את העמותה במחי יד בלי לבדוק את כל העובדות לעומקן: "אם מישהו עשה משהו בניגוד לחוק, אין לי בעיה שהמשטרה תעשה את עבודתה אבל למה להחריב ארגון שלם של מתנדבים שעוזרים למשפחות וילדים. ברגע שלכלכו על הארגון לכלכו את כולם. המשפחות לא מכירות את פינסקי אבל הם מכירות את כל המתנדבים, שהיום לאחר הפרסום, לא הגיעו לעבודה", אמר אחד המתנדבים, המתנדב בעמותה יותר מ-5 שנים ונמצא בקשר ישיר עם כ-50 משפחות.

מכתבי תמיכה

המתנדבים הביעו את כאבם על הילדים והמשפחות שיישארו ללא העזרה שהעמותה סיפקה. הודעות טקסט רבות של תמיכה והאהדה נכתבו למתנדבים לאחר הפרסום. באחת ההודעות נכתב: "אחי, אני מבין לליבך את עוגמת הנפש שהסבה לך הכתבה. תמשיך במשימתך הגדולה ותדאג למשה, בזכותך הוא שומר את הכוח לחיים". הודעה אחרת נשלחה למתנדב מבחורה חולת סרטן: "יהיה בסדר. אני בטוחה בזה. תאמין לי שכבר הרבה משפחות חושבות איך להחזיר לחיינו את שמה הטוב של העמותה".

עו"ד איתן להמן, סנגורו של פינסקי אמר לוואלה! חדשות כי "בית המשפט ראה שהראיות גבוליות ובעייתיות. יעקב פינסקי נשאר במעצר עד למחר מכיוון שעוד לא הסתיימה חקירתו", לדבריו בית משפט גם מתח ביקורת על המשטרה שידעה על החשדות וחיכתה לעצור את החשודים בשל פופוליזם תקשורתי.

הסניף הישראלי של עמותת "חיינו" הוקם לפני כתשע שנים כחלק מארגון "לייף ליין" העולמי. בתכנית נחשף כי הכספים נאספו על ידי אנשי העמותה, לרוב באמצעות ערבי התרמה מאורגנים והתרמות טלפוניות, אך אלו על פי החשד לא הגיעו לילדים.
מנכ"ל העמותה פינסקי עומת עם הטענות נגדו על ידי תחקירני התוכנית, וטען כי למרות שהכספים הומרו למזומן, חברי העמותה השתמשו בהם לטובת הילדים. "השתמשנו בכסף לפעילות וכדי לתת שירות לילדים ולמשפחות", אמר פינסקי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully