וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כלב עם שבב הביתה שב

אביה פרי

30.10.2008 / 20:27

פרוצדורה מינימלית של החדרת שבב לבעל החיים שלכם יכול לעזור לכם למצוא אותו במהירות במקרה שיאבד

על פי תקנות החוק כיום, מחויבים כלל בעלי הכלבים לסמן את כלבם בשבב זיהוי, שהוא צ'יפ תת עורי אשר פותח במיוחד לשימוש וסימון בעלי חיים.

השבב מוחדר על ידי הווטרינר מתחת לעור באמצעות זריקה ומחט והוא מכיל קוד ייחודי של צרוף אותיות ומספרים, כזה שאינו ניתן לשינוי או זיוף.
את השבב מחדירים בסמוך לחיסון הכלבת הראשון (אך ניתן להכניס בכל גיל), והוא קטן מאד. שיבוב הכלב נערך אצל כל וטרינר, אינו כרוך בהרדמה או פרוצדורה מיוחדת אחרת ועלותו כ- 120 ש'.

אם (חס וחלילה) תאבדו את כלבכם והוא יגיע לאחת הכלביות, הסגרים עירוניים או לחילופין - אדם טוב ימצא אותו ויקח אותו לווטרינר פרטי – הפעולה הראשונה שתיעשה במקום היא בדיקת שבב באמצעות קורא שבבים מיוחד, ובעזרת מספר השבב יוכלו לאתר אתכם ולהודיע לכם על מקום הימצאו של הכלב האבוד.

אף על פי שהשתלת שבב הינה חובה על פי חוק, כלבים אבודים רבים מגיעים לכלביות ומורדמים בגלל שאין להם שבב ולכן לא ניתן היה לאתר את בעליהם. בחלק מהכלביות מנותבים הכלבים חסרי השבב לפרויקט אימוץ ומוצעים לאנשים אחרים המחפשים כלב.
גם לאחר השתלת השבב חשוב לבדוק ולוודא שהפרטים המעודכנים במאגר השבבים הארצי נכונים וניתן לאתר את הכלב.

פרט לשבב, מומלץ מאד לתלות על הקולר תג או דסקית זיהוי לכלבים שתכיל את שמכם ומספר טלפון.
ענידת הדסקית מגדילה את סיכויי מציאת הכלב האובד משום שהיא נגישה יותר ויש אפשרות לכל אדם ליצור עמכם קשר (בניגוד לשבב) כך גם תקצרו את תקופת ההמתנה של הכלב במידה שיגיע להסגר ויאלץ לחכות לתורו לבדיקת השבב ואיתור הבעלים.
אל תסמכו על תג הזיהוי לבדו, לא כמו השבב האלקטרוני – הוא יכול ליפול ולהעלם בקלות.

לא אחת נמצאו כלבים אחרי תקופה ארוכה מאד בזכות השבב האלקטרוני ודסקיות זיהוי, הקפידו!

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully