פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   בחירות בארה"ב: האם פלורידה תכריע?

   בגלל שיטת הבחירות האמריקאית, מדינה בודדת עשויה להכריע את התוצאה במרוץ לנשיאות. וואלה! חדשות סוקרת את מדינות המפתח

   הרפובליקנים הצליחו להחזיר לעצמם את השליטה בפלורידה לאחר מרוץ צמוד שנמשך במהלך שנות ה-90, מרוץ שהגיע לשיאו בפרשת הספירה החוזרת בבחירות ב-2000. בית המשפט העליון נאלץ לפסוק בנושא לאחר שנמצאו ליקויים בתהליך המורכב של ספירת הקולות בפלורידה. עם זאת, ב-2004 הגדיל ג'ורג' בוש את הפער לטובתו במדינת השמש ומפלגתו זכתה במושב בסנאט. רפובליקני זכה גם במינוי למושל המדינה ב-2006.

   לאור האוכלוסייה המבוגרת (כ-3 מיליון ב-2005, 18% יותר מבכל מדינה אחרת), הסוגיה המרכזית במדינה היא, כמצופה, ביטוח הבריאות. ועדיין, פלורידה כיום היא יותר מבית אבות חמים. בעוד האוכלוסייה המבוגרת מתרחבת, כך גם האוכלוסייה הצעירה.

   זהו רק אחד משינויים רבים שהמדינה עוברת. בעבר היא היתה מדינת ביצות מבודדת אכולת מלריה, ואילו כיום – אתר תיירות משגשג. פלורידה היתה המדינה הכי פחות מאוכלסת בקרב מדינות הדרום, אך כיום היא מדורגת במקום הרביעי, עם 18 מיליון תושבים. היא צפויה לעבור את ניו יורק ולהפוך למדינה השלישית המאוכלסת ביותר בארה"ב עד 2025.

   גידול האוכלוסין נזקף בחלקו למיאמי, בירת המסחר והכלכלה של פלורידה, המקיימת קשרים הדוקים עם אמריקה הלטינית (בירתה הפוליטית של פלורידה היא טלהסי). מסחר בינלאומי הוא נושא חשוב נוסף במדינה, על רקע התרחבות מגזרי התיירות והשירותים. מגזר התיירות אחראי להכנסות בסך 57 מיליארד דולר בממוצע.

   פלורידה עדה לזרימה עצומה של מהגרים מאמריקה הלטינית, המחפשים אחר הזדמנויות חדשות. מהגרים אלו מצטרפים לקהילה הקובנית הגדולה, שבסיסה בדרום פלורידה.

   היסטוריה של הצבעה:
   2004 – בוש: 52%, ג'ון קרי: 47%
   2000 – בוש: 49%, אל גור: 49%
   1996 – קלינטון: 48%, בוב דויל: 42%

   אוכלוסייה: 18,089,888 תושבים
   מושל: צ'רלי קרייסט, רפובליקני
   מספר אלקטורים: 27