בג”ץ דחה בקשת בר-לב לצו ביניים נגד פיטוריו

בר לב טען כי הליכי הפיטורים לא היו תקינים. מוקדם יותר מסרה הפרקליטות שלא תחשוף את רישומי שיחות המפכ"ל ודיכטר בעניינו

עדי שמחוביץ

בית המשפט העליון דחה הערב (ראשון) את בקשתו של מפקד מחוז הדרום לשעבר אורי בר לב להוציא צו ביניים נגד פיטוריו משורות המשטרה. בר לב טען בעתירתו כי ההליכים שקדמו לפיטוריו לא היו תקינים. השופטת אסתר חיות קבעה בהחלטה כי הרכב מורחב של שופטים ידון בשאר פרטי העתירה.

. מוקדם יותר היום הגישה המדינה את תשובתה לעתירת בר לב. בתשובה נכתב כי מפכ"ל המשטרה רב ניצב דודי כהן המליץ לשר לביטחון הפנים אבי דיכטר לפטר את בר לב בכפוף לשימוע שאמור להיערך לבר לב.

בר לב ביקש בעתירה לקבל מסמכים, ביניהן תרשומות של שיחות שנערכו בין המפכ"ל לשר. בתשובתה, טענה המדינה כי אין הצדקה להעביר את המסמכים וכי אי העברת המסמכים לא יפגע באינטרס שלו בר-לב או בציבור. "השיקולים העומדים ביסוד שקילת פיטורי בר-לב הובהרו לו חזור והבהר", נכתב בתשובה.

נוסף על כך, טענה המדינה כי מדובר בתרשומות ובמסמכים של שיחות, עדכונים והתייעצויות פנימיות שנערכו בין השר למפכ"ל שאין חובה להעבירם לבר לב. על פי הטענה, חשיפתם תיצור תקדים שעלול לפגוע בתהליך קבלת ההחלטות במשטרה. "החלטות שונות בדבר פיטורי שוטרים מתקבלות מעת לעת", נכתב, "במסגרת קיומם של הליכי שימוע וקיומה של ביקורת שיפוטית על החלטות אלה מוצגים בפני השוטרים שפיטוריהם נשקלים כלל המסמכים הנוגעים לעניינם". עם זאת, המדינה נענתה לבקשתו של בר-לב לקבל העתק מן פרוטוקול השיחה בינו לבין המפכ"ל לפני כחודשיים.

לפני כחודש החליט המפכ"ל כהן על סיום כהונתו במשטרה של בר-לב בשל סירובו לצאת לחופשת לימודים. כהן פרסם את החלטתו בהודעה לעיתונות. בר-לב, ששמע על ההחלטה בפעם הראשונה בכלי התקשורת, מיהר להוציא הודעה נגדית בה הבהיר כי בניגוד להודעת המפכ"ל, אין בכוונתו לעזוב את המשטרה. בסוף החודש שעבר עתר לבג"ץ בדרישה למנוע את פיטוריו. כמו כן, כללה העתירה בקשה למניעת שינוי מצבו, לרבות פיטורים מהמשטרה ועריכת שימוע "למראית עין" בפני השר לביטחון פנים אבי דיכטר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully