האוניברסיטאות ישבתו, המכללות ייפתחו במועד

ראשי המכללות הציבוריות החליטו לעת עתה שלא לקחת חלק במאבק של האוניברסיטאות. ראשי האוניברסיטאות זועמים

נעמה טלמור

ועד ראשי המכללות (ור"ם) הציבוריות החליט לפתוח את שנת הלימודים האקדמית כסדרה ב-26 באוקטובר, כך נודע לוואלה! חדשות. גורמים ב-ור"ם מסרו כי "לעת עתה זו אכן ההחלטה, אך ההחלטה סופית בנושא תתקבל לאחר החגים". בשלוש השנים האחרונות, הלימודים באוניברסיטאות שובשו בתחילת השנה או במהלכה. השנה היחידה בה שבתו גם המכללות, היתה השנה בה שבתו הסטודנטים בעקבות דו"ח שוחט.

גורמים במערכת החינוך טוענים כי בוועד ראשי האוניברסיטאות זועמים על החלטתם של ועד ראשי המכללות שלא לקחת חלק במאבק. לפני כשבועים הודיע ועד ראשי האוניברסיטאות כי לא יוכל לפתוח את שנת הלימודים הקרובה מאחר שמשרד האוצר מעכב תקציבים בסך של 2.4 מיליארד שקלים, שהיו אמורים לעבור לאוניברסיטאות בחמש השנים הקרובות. משרד האוצר מצידו מתנה את העברת הכספים בהעלאת שכר הלימוד לסטודנטים בהתאם להמלצות דו"ח ועדת שוחט.

ביום ראשון האחרון התקיים בוועדת החינוך של הכנסת דיון חירום. בדיון קרא יו"ר הוועדה ח"כ מיכאל מלכיאור לגשר באופן מיידי על הפערים כדי למנוע את השבתת המערכת. נשיאת אוניברסיטת בן גוריון, פרופ' רבקה כרמי, אמרה במהלך הדיון כי הצעד שבו נוקט ועד ראשי האוניברסיטאות לא מוגדר כשביתה: "לא נוכל לשלם משכורות במצב הקיים ולא נוכל להפעיל את המערכת ככלל כשהיא גם ככה על עברי פי פחת, המערכת שלנו נמצאת על הקרשים".

"למרות המצב החמור של ההשכלה הגובהה ממשיכות המכללות להתעצם בתנופתן האקדמית והערכית, עד להכרה המיוחלת כי כיום הן הכוח המוביל בהשכלה הגבוהה בארץ", אמר לוואלה! חדשות יו"ר ארגון הסטודנטים של המכללות, נתנאל איזק." אנו נמשיך לפעול יחד עם נשיאי המכללות למען הסטודנטים, ולראייה סיכמנו עמם כבר לפני שבועיים כי שכר הלימוד במכללות לא יעלה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully