שישה משרדים העפילו לשלב השני במכרז הטוטו והווינר

המשרדים הם מקאן-אריקסון, שלמור-אבנון-עמיחי, יהושע TBWA, נטלר-גליקמן-סמסונוב, פוגל אוגליבי וזרמון-גולדמן

שמרית סלע
16/10/2008

לאחר שהגישו 10 משרדי פרסום, מהמובילים בישראל, את מועמדותם למכרז הפרסום של המועצה להסדר ההימורים בספורט החליטה ועדת המכרזים, לאחר בחינת העבודות, על 6 משרדים שימשיכו במכרז. משרדי הפרסום הם מקאן-אריקסון, שלמור-אבנון-עמיחי, יהושע TBWA, נטלר-גליקמן-סמסונוב, פוגל אוגליבי וזרמון-גולדמן. המשרדים שלא עלו לשלב הבא הם: JWT, באומן-בר-ריבנאי, ראובני-פרידמן וגלר-נסיס. אדלר-חומסקי וגיתם לא התמודדו במכרז בשל טיפולם בתקציב הפרסום של מפעל הפיס - הגוף המתחרה.

השלב הראשון כלל הצגת פעילות משרדי הפרסום בפני המועצה. בין השאר, הוצגו העבודות הגדולות והמשמעותיות שנוצרו בשנה האחרונה במדיות השונות בכל משרד שהגיש מועמדותו. כל עבודה קיבלה ציון מוועדת המכרזים, כאשר הציון המשוקלל הוא שקבע מי הם המשרדים שיעלו לשלב הבא במכרז.

בשלב הבא תערוך ועדת המכרזים ביקור התרשמות אצל כל אחד מהמשרדים ותעלה לשלב האחרון 4 משרדים. משרדים אלה יתבקשו להכין מצגת שיווקית וקריאטיווית על המותג ווינר בלבד. לאחר שקלול ההצעות הכספיות, ייבחרו שני משרדים: זה שיקבל את הניקוד הגבוה ביותר יטפל במותג הווינר (תקציב של 18 מיליון שקל לשנה) והשני בדירוג יטפל במותג טוטו (תקציב של 12 מיליון שקל לשנה).

עופר פרי, מנכ"ל מועצת ההימורים העומד בראש ועדת המכרזים, הדגיש כי הבחירה היתה קשה ומורכבת. "התרשמנו מהעבודות המצוינות, שהגישו לנו המשרדים המובילים בשוק הפרסום. הרמה הקריאטיווית הגבוהה היקשתה על מלאכת המיון. בסיכומו של דבר, עלו לשלב הבא משרדים, שיוכלו להתמודד היטב עם האתגר הכרוך בשיווק ובפרסום של מותגי הימורים בתוך סביבה תחרותית קשה".

מכרז בחמישה שלבים

כזכור, במכרז הורשו להתמודד רק משרדים שהיקף פעילות הפרסום שלהם ב-2006 וב-2007 לא נמוך מ-70 מיליון שקל, וכן כוללים כל אחד מהם שני לקוחות עם תקציבים של 10 מיליון שקל לפחות. כך, שבעקבות תנאי הסף יכולים להתמודד על קבלת התקציב רק משרדים גדולים ובינוניים.

בשנים האחרונות טופלו תקציבי הפרסום של שני המותגים בשני משרדים נפרדים, כאשר בטוטו טיפל שלמור-אבנון-עמיחי ובווינר יהושע TBWA. ההתקשרות עם שני המשרדים תסתיים בסוף השנה ושני המשרדים יתמודדו בשנית.

המכרז יתנהל בחמישה שלבים, כאשר בשלב החמישי יציגו המשרדים שיגיעו לשלב זה פרזנטציה שתכלול אסטרטגיה שיווקית וקריאטיוויות פרסומית למותג ווינר בלבד, שהוא המותג המרכזי של המועצה. רק בשלב האחרון של המכרז ידונו הצדדים בהצעה הכספית, שתהווה 40% מהחלטת המועצה במכרז. רכישת המדיה והפרסום האינטראקטיווי יופקדו גם הם בטיפולו של המשרד הזוכה, אך המועצה שומרת לעצמה את הזכות לערוך מכרז נוסף בעתיד לקבלת שירותי פרסום באינטרנט מגורם אחר.

הכנסות המועצה ב-2008 חצו את רף המיליארד שקל. ב-2007 הסתכמו ההכנסות בכ-1.6 מיליארד שקל, כאשר הווינר הניב כ-1.2 מיליארד שקל ואחראי לכ-80% מהכנסות המועצה.

  • טוטו

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully