וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"המו"מ עם ישראל - לא במקום הברית עם אירן"

ניר יהב, כתבנו לעניני ערבים

2.10.2008 / 14:04

מקורות באירופה מסרו לעיתון ערבי כי הנשיא הסורי התחייב בפני ההנהגה בטהרן, "שימשיך לסייע בחימוש חיזבאללה"

"סוריה התחייבה בפני אירן להמשיך ולהעביר תחמושת לחיזבאללה ולהמשיך לפתח את יכולותיו הצבאיות לקראת עימות אפשרי עם ישראל" – כך מסרו מקורות דיפלומטיים אירופאיים לעיתון 'אל-ווטן' הכוויתי. לדבריהם, כך הבטיח נשיא סוריה בשאר אסד לאירנים במהלך ביקורו האחרון בטהרן, שנערך לפני כחודשיים.

המקורות מסרו כי אסד הבטיח עוד שלא לגבש הסכם שלום עם ישראל בעיתוי לא נוח לאירנים ובאופן שיחליש את עמדתה במשא ומתן עם המערב בנוגע לפרויקט הגרעין האירני. בנוסף התחייב אסד שלא לגלות ניטרליות בעימות בין המערב לבין האירן בנושא הגרעין אלא להמשיך ולסייע לה להשיג טכנולוגיה גרעינית.

"אסד מסר לאירנים כי המשא ומתן הבלתי ישיר שהוא מנהל עם ישראל לא יבוא על חשבון הברית שלו עם אירן וכי הוא יחליש את אירן בזירה האזורית והבינלאומית", הוסיפו. לדבריהם, אסד הבהיר להם כי אפילו אם יהפוך לישיר, המו"מ עם ישראל נועד דווקא לחזק את הבריתות של סוריה, ביניהן אלו עם חיזבאללה ואירן. עוד אמר אסד כי סוריה מעוניינת להשיב את רמת הגולן באמצעות מו"מ ולא באמצעות מלחמה.

עוד ציינו המקורות, כי אסד התחייב לעדכן את האירנים בכל פרטי המו"מ עם ישראל בכל שלב ושלב ולא לבצע מהלכים מכריעים מבלי להתייעץ עם ההנהגה באירן ולהגיע להבנה עימה. בנוסף התחייב אסד שלא לחתום על הסכם שלום עם ישראל לפני שייפתר הסכסוך בין המערב לאירן בנוגע לפרויקט הגרעין האירני. "אירן מצידה התחייבה לספק לסוריה גיבוי פוליטי למשא ומתן עם ישראל ולמנוע מבנות בריתה לנקוט בעמדות שעלולות להחליש את דמשק במגעים", מסרו.

עדכון ראשון: 12:04

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully