אברג'יל: "נשבע, לא עשיתי כלום באמריקה"

ביהמ"ש המחוזי דחה את הערעור נגד הארכת מעצרו של מאיר אברג'יל. סניגורו, עו"ד פלדמן: "ההרגשה שלי היא שהוא לא יוסגר לארה"ב"

עדי שמחוביץ
גדעון צנטנר

(צילום: גדעון צנטנר. עריכת וידאו: יאיר דניאל)

בית המשפט המחוזי בירושלים דחה הבוקר (ראשון) את הערעור שהגיש מאיר אברג'יל בעניין הארכת מעצרו, בשל הסגרתו הצפויה לארה"ב. ביום שישי ייערך דיון בהארכת מעצר לכל חמשת החשודים בפרשה. מאיר אברג'יל ואחיו יצחק עומדים בפני הסגרה בחשד שעמדו בראש ארגון פשע שפעל בגבולות ארה"ב.

השופט צבי סגל ציין בהחלטתו, כי "אין חובה על המדינה לדרוש כבר עתה מרשויות התביעה בארה"ב ראיות לביסוס בקשת ההסגרה, שככל הנראה, על פי החומר הראייתי שהוגש היום, תוגש בעניינו של מאיר. יחד עם זאת, אין בית המשפט בישראל צריך לשמש גיבוי ומתן הארכת מעצר אוטומטית ונטולת שיקול דעת עצמית".

לפני כ-10 ימים חייב השופט את המדינה להגיש ראיות בתיק, מאחר ועד היום קיבל בית המשפט מהפרקליטות כתב אישום בלבד, ללא רשימת ראיות ועדים. לדיון הבוקר הגיעה הפרקליטות מצוידת במסמך שנשלח אמש מארה"ב.

הפרקליטות טוענת כי במסמך ישנן רשימות של שיחות מוקלטות בין מאיר אברג'יל לאחים חי ואסי ועקנין, המדברות על כספים שהועברו בפרשת הבנק למסחר. בנוסף לכך, במסמך ישנם שמות של שני עדים, קקיוליון וחדד, שנסחטו על ידי אברג'יל.

עוד בוואלה!

בשל ביקוש גובר לטיפול בכאבים: בי-קיור לייזר במבצע מיוחד

לכתבה המלאה

"לא יודעים מה הממשלה מבשלת"

אברג'יל יוצג על ידי עורכי הדין אביגדור פלדמן ואבי עמירם. פלדמן טען שאין במסמך כל חדש. "זהו סיכום של כתב האישום. שלטונות ארה"ב ירקו בפני הפרקליטות ובפנינו", אמר. הוא הוסיף כי האזנות הסתר הן לא דבר חדש להם. "זה ידוע כבר מתיקים אחרים. אם ארה"ב היתה רוצה בקידום העניינים, היא היתה לכל הפחות מעבירה את הקלטות השיחות". פלדמן הוסיף כי "ההרגשה שלי היא שהוא לא יוסגר. אני סומך על התביעה בישראל שתבין שמנסים להפליל את מאיר בעסקים הקשורים באחיו".

במהלך ההפסקה בין הדיון לבין החלטת בית השופט, פנה אברג'יל אל עו"ד יצחק בלום מהפרקליטות ואמר לו: "מחר זה יום ההולדת שלי. אני נשבע - לא עשיתי כלום באמריקה. איך אתה לא מתבייש לבוא עם מסמך כזה לבית לבית המשפט? אם תביא משהו שאני אשם, אני מודה ומוותר על המשפט. אני יודע שגם לך לא נוח, אז לך לאמריקאים ותגיד להם שיביאו את החומר. אני לא רוצה לשלם על דבר שלא עשיתי".

אברג'יל הוסיף: "אני לא מאשים אותך, אתה עושה את עבודתך, אבל יש כאלה שעושים את העבודה מתחת לשולחן. הרי לא יכול להיות שאת התיק בנו ב-2003 ופתאום עכשיו דחוף להם. אתם לא יודעים בפרקליטות מה ממשלת ישראל מבשלת עם האמריקאים. אם אני משתחרר היום בערבות, אני הולך בעצמי לקונסוליה האמריקאית ומבקש להישפט שם".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully